Mikä ötökkä?

Heivaankaikille

Otin lakanat pestäväksi ja siinä samassa huomasin ohi pörräävän n. leppäkertun kokoisen ruskean/mustan hyönteisen. Mikä se on? Vieressäni oli ilmanraikastinspray ja sain suhautettua sitä kunnolla, mutta pääsi karkuun. En ole aiemmin huomannut, mutta täytyy tarkistaa paikat.

3

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajattelejoskus

      Luulisin kyseessä olleen ajatusherhiläisen. Mitä ajattelit nähdessäsi lentävän elukan. Eläin ei voi olla UFO, joten sen täytyyy olla samaan kategoriaan kuuluva olento -- ajatusherhiläinen.
      Ufoja moni näkee. Tarkemmissa tutkimuksissa löytyykin selitys aivan tavallisesta asiasta. luulisin sinun lentävän esineesi olleen aivan tavallinen hyönteinen.
      Ilmanraikastin on herhiläisten dödöä.

      Mitä ihmettä ajattelit kysyessäsi tällä palstalla moista asiaa????????????????????

      Ja tämä on vit.....tuilua suoraan sanottuna. Mitäs läksit.

      • Heivaankaikille

        Luuletko, että minua paljoa haittaa se, että kulutat aikasi anonyymina vittuiluun s24ssä? Olet vähintäänkin huvittava. :) Nyt tais mennä vähän mönkään sinun yrityksesi. Jätä vittuilu niille, jotka sen osaa. No offence.


    • bööböökummitus

      Tänään vierestäni lensi lintu. Siinä oli punaista ja harmaata.
      Mikä lintu se oli?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe