mistä pelti leivinuuniin?

meille tuli Tulikiven takka-leivinuuni, mutta mistähän saisi pellin tuohon leivinuuniin? Vai mitenkäs esim. pullat paistuvat leivinuunissa, jos ei peltiä ole?
1682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

välttämättä tarviit. Ennen leivinuunilla paistettiin ilman peltiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Strada kirjoitti:

meille tuli Tulikiven takka-leivinuuni, mutta mistähän saisi pellin tuohon leivinuuniin? Vai mitenkäs esim. pullat paistuvat leivinuunissa, jos ei peltiä ole?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu