Ääniongelma

Mulla on A7N8X-E Deluxe merkkinen emo ja haluaisin siittä äänet vahvistemelle. Emon käyttistä ei ole joten toivottavasti joku voi auttaa. Emossa on SoundStorm™ / Dolby® Digital Audio systeemi joten pitäsi onnistua ku vain tietäis miten.
2240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

onnistu? Olet siis laittanut kaikki vermeet kiinni, mutta ääntä ei tule? Äänipiirin ajurit asentamatta?Ellei ole emon romppua, mene Asuksen sivuille, siellä ton emon sivuilta ime piirin ajurit.

Äänestä
  • Oli vähä epäselvästi kysytty.
    Äänet tulee hyvin (kiitos Asuksen kotisuvuille)koneen omista kaiuttimista
    mutta haluaisin käyttää dvd asemaa hyödyksi ja katsella erillisestä tv:stä äänin kans. En halua joka kerta vaihtaa midipistoketta boksin takaa toisille kaiuttimille joten onko muuta mahdollisuutta kuin jakaa emon nomaalista kaiutin midiliitännästä 4:lle eri kaiuttimelle.

    Emossa vielä normaalien liitäntöjen lisäksi keltainen rca (kuva?), violetti ja keltainen midireikä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sam kirjoitti:

Mulla on A7N8X-E Deluxe merkkinen emo ja haluaisin siittä äänet vahvistemelle. Emon käyttistä ei ole joten toivottavasti joku voi auttaa. Emossa on SoundStorm™ / Dolby® Digital Audio systeemi joten pitäsi onnistua ku vain tietäis miten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu