Eipä ole pariin päivään näkynyt uusia rienaavia aloituksia Toyotasta. Lieköhän trollipoju päässyt hoitoon vai onkohan sittenkin alkanut uskoa itsekin totuutta Toyotan ylivoimaisesta luotettavuudesta.
Hyvä hänelle!
Hyvä hänelle!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuliko tylsää yksin? Eikö ole mitään sanottavaa, mutta silti pitäisi jotain postata? Jos vaikka alkaisi kaivamaan verta nenästään niin joku voisi vaikka vastata?
Sä olet niin läpinäkyvä.
Ok. Heitän säälistä täkyn.
Kaksi kolmesta tojosta menee paaliin ennen 200.000km rajaa. Tämän voi tarkistaa katsastustilastoista.
Yli puolenmiljoonan Volkkareita on liikenteessä yli puolet enemmän kuin Tojoja. Tämänkin voi tarkastaa tilastoista.
Ja Volkkari vie myyntitilastoissa tojoa mennentullen ja palatessa.
Nyt voit heittää tähän ne Afrikkajutut ja linkkispämmäyksen niin saat sinäkin päiväsi normaaliraiteille. Mun osalta päivän hyvätyö ja trollinruokkiminen on tehty.
Trolleja ei tarvita, Tojon myynti on jo tukevassa laskussa.
Sisäistäkää terot tämä arvokas käyttäjäkommentti niin elämä Tojon kanssa on paljon helpompaa:"– Parasta Toyotassa on ehkä se, että se on sen verran ruma ja mä arvostan sitä sen verran vähän, että mulle on ihan sama, mitä mä sinne heitän tai ketä mä siellä kuskaan, Ettala lohkaisee MTV Autojen haastattelussa."
http://www.mtv.fi/lifestyle/autot/artikkeli/lumilautatahden-vaatimaton-auto-herattaa-hilpeytta-esittelyssa-eero-ettalan-toyota/5639314
Jos ajaa tojolla niin jutut ei voi olla kuin mersukuskilla. se on yksinkertainen fakta. Suutari pysyköön lestissään.
Teroilla on oikea asenne. Vanhanaikaiset ja huonosti viimeistellyt moottorit (jotka mm. vaativat sisäänajon ja 1. öljynvaihdon 5 tkm kohdalla työstölastujen poistamiseksi) ovat toki pieni haitta terojenkin mielestä, mutta yksinkertainen tekniikka, jota kuka tahansa Afrikkalainen kyläseppä pystyy korjaamaan on suunnaton myyntivaltti. Tollolootien hintaa pitää yllä Afrikkaan vietävien käytettyjen hurja kysyntä.
Missään nimessä kehitysmaa-auton pellin alle ei pidä turboa laittaa. Tämä lienee tojo jo oppinut turbovariksen (7,5 tkm huoltoväli ja silti ongelmia, mm. mäntiin suli reikiä) ja D4D pommikoneen kanssa.
Psykopaatti luonteet on toivottomia, parantumattomia. Parempi olisi viedä saunan taa.
Tähän asti terot ovat ylistäneet sitä, että autot kelpaa Afrikkaan. Ylistetty on sitäkin, että on helppo korjata ja osia saa helpoisti. Eli onnistuu korjaus niin Afrikkalaiselta kuin suomalaiseltakin kyläsepältä. Miksi enää ei tätä saa mainostaa?
Siitäkö syystä, että tero lopultakin tajusi, että tämä helppo huollettavuus = käyttöominaisuudet ovat jämähtäneet 80-luvun tasolle. Eli on vaan lyhyttä huoltoväliä, väännötöntä kierroskonetta. Turbot ym. on liian hienoa tekniikkaa kyläsepille.
Vai siitä syystä, että alkeellinen tekniikka = suuri huollon tarve? Rupeaa jo suomessakin olemaan harvemmassa ne, jotka viitsii takapihalla öljyjä vaihdella ja hakea romiksesta varaosia?
Tiedoksesi. Sun kirjoitusvirheet ovat niin silmiinpistäviä ja toistuvia että kaikki tietävät mitkä viestit lähtevät sun näppikseltä. Kannattaisi samantien luoda vakio-nicki. Saisit persoonan.
Enpä ole huomannut rienaavia aloituksia muualla kuin Skoda- ja Volkkaripalstoilla. Täällä sen sijaan täällä on ollut avauksia joissa tuodaan esiin Toyotan puutteita ja ongelmia. Vastareaktiot asiallisiin avauksiin ovat toki olleet usein rienaavia.
Kas, hänhän olikin toisen persoonansa kanssa riehumassa kansanautopalstalla ja nyt siirsi taas energiansa taas Toyotan loosiin. Rankkaa olla noinkin vakavasti sairas ja yrittää saada kaikki autonostajat tekemään hänelle mieleistä valintaa.