taksiautoilijat sikailee

354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuka tahansa saattaa joskus joutua tilanteeseen, jossa vessaa ei ole lähellä ja armonaikaa on enää minuutteja tai sekunteja. Jos joskus joudun tilanteeseen jossa ainoat vaihtoehdot ovat housuun/ei housuun, todennäköisesti valitsen ei housuun.

Mielummin siis rupusakkia kuin lämpimissä housuissa parempaa väkeä.

Äänestä

Yksi iäkäs tuttu mies lorottelee useinkin kadulle, kun tulee yllättävän nopeasti hätä. Hän nousee autosta, avaa sepaluksensa seistessään avatun oven suojassa kadulla. Ainoastaan lorojälki jää kadulle, eikä se mielestäni ole sen kummempi kuin koiran jättämät jäljet asvaltilla.
Jotkut miehet lorottelevat pitkin seiniä porttikäytävissä, vaikka kadulla voi olla puuistutuksia, jotka voisivat hyötyäkin urhea-lannoituksesta.

Äänestä

Mikseikähän myynnissä tavallisille kansalaisille ole samanlaisia korkillisia virtsapulloja kuin sairaaloissa - sama juttu jos kärsii matkapahoivoinnista - suljettavia oksennuspusseja? Eipä ole hauskaa siivota jätöksiä autostakaan, ja onko sähköiskun vaaraa jos märillä housuilla istuu penkille jossa kulkevat sähkölämmityksen piuhat?
Huoltoasemat rahastavat wc-maksuilla, urean talteenotto säiliöihin olis kannatettava idea superbakteerienkin varalta jos niitä jatkossa enempikin ilmenee. Niihin kun antibiootitkaan tehoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hempppavvn kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001187984.html

rupusakkia

nähty jo kauan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu