Epäilysten varjossa vallitsee pelon ilmapiiri:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001188395.html
Poliisien tehtävä on suojella ihmisiä ja koettaa omalta osaltaan rakentaa turvallista ilmapiiriä.
Siihen on jokaisella suomalaisella oikeus.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001188395.html
Poliisien tehtävä on suojella ihmisiä ja koettaa omalta osaltaan rakentaa turvallista ilmapiiriä.
Siihen on jokaisella suomalaisella oikeus.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miksi tämäkin on julkisuudessa, vaikka näytöistä ei tietenkään ole taas varmuutta?
Onko sen takia, kun on edessä kesä ja veneretket, jotta ihmiset tietävät varoa?
Kannattaisi rikollisten kärsiä suosiolla tuomionsa, voisivat sen jälkeen jatkaa elömäänsä, auerskakin olisi pian vapaana murhatuomiosta, mutta nyt on löysässä hirressä lopun ikäänsä. Toivotaan ettei ole pitkä elämä.
Tietäisitpä mitä nämä on... erästä koplaa tässä seurailtuani niin voi vain sanoa että voiko enää pitkjaukkoisempaa hommaa olla kuin saada nämä tyypit rakastamaan totuutta. Vastuunkanto --- tuntematon käsite.
Ei muuta kuin valhetta valheen päälle. Ainoa valonpilkku on heidän uskomaton uskomaton tyhmyytensä. Ja poliisinpelkonsa!
Harvoinpa rikollinen ja etenkään ryhmässä toimiva rikollinen älyää sitä, että poliisi on siinä aivan kantapään takana.
Ryhmän tuki antaa petollisen ja kuvitteellisen käsityksen siitä, että kukaan ei tiedä heitä epäillä. Se näkyy sitten ylimielisenä ja röyhkeänä käyttäytymisenä.