Onko kokemusta,miten hyvin pinttynyt lika irtoaa höyrypesurilla?
Minulla ei ole höyrypesurista mitään kokemusta,mutta nyt olen kaikki aineet kokeillut,eikä lika (luulisin hometta) irtoa altaan reunoista.
Poreammeen puhdistus Höyrypesurilla
Kaisakerttu
1
354
Vastaukset
- ssssssspplkas
Taitavat omat toimesi olla homeessa, jos ammeen reunaan hometta on päässyt kasvamaan.
Ensimmäistä kertaa kuulen homeesta poreammeessa. Säännöllinen pesu sanotaan ohjeeksi jo ammeen käyttöohjeessa.
Tuskin se hometta on. Ihorasva, pesuaineet ja veden laatu aiheuttavat omanlaisensa ongelmat. Kokeile hapanta ja emäksistä pesuainetta kumpaakin. Kunnon liotus ja reipas hankaus. Jos eivät auta, niin höyry voi olla paikallaan. Käytä höyryä oikein ammeen materiaaliin nähden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224266Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692745Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5451377- 571330
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 761311
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196