Mikä vitamiini auttaa?

Mitä vitamiinia pitäisi syödä, jotta limakalvot vahvistuisivat ? Stressiäkin on hieman.
4647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Limakalvojen kuntoa parantavia aineita ovat A-vitamiini ja sen esiaste betakaroteeni (sekä muut karotenoidit) sekä välttämättömät rasvahapot, erityisesti kalaöljyn omega-3:t. Niistä parhaiten puhdistettu on etyyli-EPA. Sitä voi hyvin ottaa 2-3 kapselia päivässä, kunnes limakalvot normaalistuvat, ja sen jälkeen 1/pv.

Äänestä

kokeilehan e-vitamiiivia

Äänestä

Ainakin B-vitamiinit, sinkki ja kalaöljy ovat hyviä limakalvoille.

Äänestä
  • Suosittelen Ecoway -nimisen firman tuotteita. Sieltä löytyisi myös mahdollisesti vaivaasi ratkaisuja.
    Sivuilta www.ecoway.fi löytyy lisää ja minuun voi ottaa yhteyttä myös.
    [email protected]

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysyvä ei tieltä eksy... kirjoitti:

Mitä vitamiinia pitäisi syödä, jotta limakalvot vahvistuisivat ? Stressiäkin on hieman.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu