Mä oon alkanut näkemään harhoja, esim. Että tumma hahmo näkyy peilissä tai kun katson ovesta, joskus myös näen sivusilmällä katsoen kun vaalea tai tumma "hahmo" juoksee ohi.. Oon myös todella vainoharhanen eli jos kävelen vaikka pimeessä ulkona niin voin erehtyä vaikka kantoa joksikin muuksi "olennoksi".. Oon siis ylä-aste ikänen tyttö ja haluisin vaa tietää mikä mul on :D jos tiiätte jotain nii sanokaa.
Näköharhoja
2
1113
Vastaukset
- jonnepärinä
Montako litraa päivässä kittaat eeässää? Kuvailemasi oireet kuulostaa erehdyttävästi pärinöiltä.
- Pimeäpeikko
Onko elämässäsi tapahtunut jokin muutos(jonkun läheisen kuolema) tai muuten stressaava tai epävarma tilanne? Pimeässähän ihminen ei juuri näe tarkasti ja aivot saattaa muokata näkemääsi niin pitkälle kuin mielikuvitus riittää. Mielestäni aivan normaalia, eikä tarvitse ainakaan pelätä, että varjot muuttuisivat oikeiksi olennoiksi. Aivosi varmaan haluavat näköaistimusten kautta kertoa, että kaikkea muutakin ihmeellistä elämässä on kuin vain se mitä olemme tottuneet kokemaan ja näkemään. Luovilla ja herkillä ihmisillä saattaa kyllä mennä yli hilseen välillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2664654Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232590Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061644Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591400
- 951282
- 471169