Seuraava cabin crew-rekry?

crew

Harmittaa, kun Finnairin viimeinen haku meni ohi, sillä olin talven poissa Suomesta, ja Norran rekryn taas huomasin vasta haun päätyttyä. Onko kellään tietoa tai veikkausta, milloin olisi odoteltavissa seuraavaa hakua?
Palkkaakohan Airpro taas Thomas Cookille ja TUIflyille talveksi? Viime vuonna haku oli loppukesästä/alkusyksystä. Onkohan muita talvikaudeksi rekryäviä?
Onkohan Finskille odotettavissa uutta hakua syksylle? Ainakin Finnair on aikaisemmin tiedottanut rekryävänsä vielä paljon lisää porukkaa lähivuosina.

7

546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mielenkiiiintoista

      Ei ole tietoa mutta villi arvaukseni on että juhannusviikolla voisi putkahtaa ilmoitus Finnairin hausta. Ilmeisesti suunniteltu 300 jäi palkkaamatta keväällä ja luultavasti myös moni valittu lopulta muutti mielensä eikä sitten tullutkaan kurssille. Mutta tämä on siis vain oma arvaukseni asiasta.

    • varastelevaYhtiö

      Finnairille ei kannata hakea, huonomaineisin työnantaja joka varastaa asiakkailta mm.vakiokorvaukset.
      Jos haluaa vaikeuksia, töihin finnairille mutta kannattaa pitää mielessä niin asiakkaat vastaa kuin niille huudetaan.

      • Paremmatargumentit

        "Huonomaineisin työnantaja" :D
        Eli olet joku kyrsiintynyt asiakas ja leimaat Finnairin huonoksi työnantajaksi? Olet säälittävä


    • CherriesOnIce

      Minkälaisia tehtävät olivat tässä haussa? Oliko niitä palloja ja kuvioita taas? ja multitask?

    • Flyingemo

      Hei, kellään tietoa tulevista rekryistä? Harmittaa etten hakenut tuohon finskin vikaan rekryyn. Oli elämän tilanne sellanen ettei vaan sopinut, nyt hain kuitenkin norskille mutta tuntuu siltä ettei testit mennyt ihan niin hyvin kun olisi voinut.. :/ Onkohan finskille tulossa uusia rekryjä vielä?

    • Keksijqnak

      Hae ulkomaille :) lentoeduilla kotiin vaikk joka viikko!

    • ammattiin

      Ainakin Fnnairin sivuilta on voinut netistä lukea milloin on kursseja
      ja paikkoja haettavaksi....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      172
      4980
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1575
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1559
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1431
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1213
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      45
      1005
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      171
      875
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      747
    Aihe