Olen lähdössä Viking Gabriellalla Tukholmaan ja tulen Helsinkiin linja-autolla, joka on Kampissa 15.00. Ajattelin kävellä satamaan, kun aikaa on reilusti. Kuinkahan aikaisin laivaan päästetään sisään (lähtö on 17.30)? Pitäisiköhän jäädä hetkeksi kaupungille lorvimaan vai lähteä heti pikkuhiljaa satamaa kohti?
Mihin aikaan laivaan
Tukholmaan
5114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Asia selviää lukaisemalla Vikingin sivuja. Siellä sanotaan myös, mihin aikaan viimeistään on suoritettava lähtöselvitys.
Tämä sama kysymys on täälläkin ollut jo ainakin sata kertaa, että josko trolli keksisi jotain uutta!
Eli kehari ei ole tuollakaan reitillä mennyt, vaikka Turun linjat lähtee liian aikaisin tai liian myöhään!
Noh ehkä joskus säkin uskallat reissata ja kertoa käytännön kokemuksia juurikin kellonajoista, palveluista yms.
Anteeksi kun kysyin, mutta en löydä kyseistä tietoa Vikingin sivuilta. Sen kyllä sain selville, että lähtöselvitys aukeaa noin 90 minuuttia ennen lähtöä. Toivottavasti joku viitsisi vastata.
Oliskohan noin tuntia ennen lähtöä, ainakin aikoinaan. Ja tuota tietoa ei todellakaan selviä lukaisemalla viking linen sivuja. Mutta tuolla eräällä ei ole mikään koskaan hyvin ja hän purkaakin pahaa oloaan näillä palstoilla muihin kirjoittajiin.
Hänellä tuntuu olevan ainoana lohtuna nimitellä muita kirjoittajia kehareiksi, hän nyt haluaa olla erilainen kuin muut, eikä muutoin tunne erottuvansa massasta
Kiitos asiallisesta vastauksesta!