Skoodanen selälleen

Valvontakamera paljastaa: Kovin on kummaa tuo Octavian kulku. Ensin tuo eteneminen lajitoveri-Ladan kohdille tapahtuu epävarman tutinan saattamana. Kuljettaja saa sitten kammettua etupyörät linttaat jonka jälkeen Ocu loikkaa kuin apina etupää innosta pomppien kohti avointa porttia.

Sivupeili osuu kuitenkin "kahvana" avoimeen porttiin ja nostaa Ocun siististi pompsauksen kautta selälleen eräänlaiseen "itkuraivariasentoon"

https://www.youtube.com/watch?v=os16l7oeFjE
29971
5Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Oli nykimisistä päätellen taatusti DSG-malli.

Äänestä

Juu, eikö olekin hienoa, kun nyt jo olet löytänyt tuon lähes 10 vuotta sitten ladatun videonpätkän. Olet todella taitava googlettamaan kaikkein uusimmat jutut..

Äänestä
  • Eli Skodalla ei voi ajaa edes vuosikymmentä.............ok.........

    Äänestä

Täytyy kuitenkin ottaa huomioon sellainen seikka, ettei se Skeidakaan ole muuttunut kymmeneen vuoteen mihinkään, että siinä mielessä ajankohtainen video kuitenkin.

Äänestä
  • Röllille se on tietenkin LÖYTÖ, josta seuraa valtava stondis, mutta me muut olemme sen nähneet jo silloin kymmenkunta vuotta sitten.

    Äänestä

Itkuraivari asento sopii skeidaselle kun ne kuskitkin on aina vähän sillä mielellä, hapan sitruunairvistys ja joillain jopa venäläistyylinen karvareuhka päässä

Äänestä

Joo! Siinä se skeida taas esittäytyy. Hytkyy nytkyy ja kierähtää katolleen. Rumakin se on, järkytys.
Naisen viaksi laitetaan kun skeida kellahtaa.
Tuollasten syiden takia naiset eivät halua skodaan. Ne voi kaatuilla milloin vaan ja noloa tuollainen pomppiminenkin on. Sikakiikkuna sopii hytkyville löllöille sosialisteille.

Äänestä
  • Ei turhaan sanota skodaa sikakiikkuseksi.

    Äänestä

voi voi sentään noita itä ropposia. tollasia ne sitten on, ja politrukki irvistelee hyytävän julmaa sadistista hymyään keulassa. kamalaa katseltavaa, ja jos kyytiin joutuu, kamalaa kuunneltavaa ja haisteltavaa (eltaantunut kaali)

1Äänestä

pomputtaa niin perkeleesti vaikka ajoa kaiketi 10...20 metriä ???

Äänestä

skooda kurja pomppiva läjä

Äänestä

Pomppupötkö näyttäisi olevan. Hyvä video ja näyttää tuon skodan luonteen valvontakameralle.

Äänestä

0:18 alkaen melkoista pompoketta

Äänestä
  • Heh, juu pompoketta tapahtuu.

    Äänestä

Skoodanen on vähän kuin leppäkerttu kun se joutuu selälleen, se ei pääse enää "jaloilleen" vaan rääkyy naama punaisena itkupotkuraivaria. Huvittava kippana, alusta loppuun asti.

Äänestä

Kohdassa 0:17 alkaen näkyy hyvin toi octavian letku-kori joka hyllyy kuin märkä pahvilaatikko

Äänestä

Videossa esiintyy Sarkasmi-Sakari keltaisen upouuden vuoden 2005 Octavia RS:n kanssa ja näyttää miten itäisillä mailla driftataan.

Äänestä

Samanlainen jäykkä taka-akselihan siinä on edelleen. Kuin traktoreissa.

Äänestä

skoda "kiukuttelee" itkupotkuraivari -asennossa, kun joutui nöyryyttävästi selälleen. korihan tuossa menossa vääntyy, kuin hidaste töyssyissä.

Taas jätin skodan rastittamatta reCaptchassa. Katsotaan, meneekö läpi. Eli onko skoda auto.

Äänestä
  • No läpihän se meni, tietysti. XD

    Äänestä

Skeidasta ei autoa tule eikä siasta hieromalla koiraa.

Äänestä
  • Katos , huutelijatrolli myönsi, ettei skodasta saa ikinä autoa. Kapinen kulkine korkeintaan. Skodatrolli ”Huutelija” alkaa näköjään kehittyä.

    Äänestä

Jos se e näyttää ankalta , kaakattaa kuin ankka se on Holisti.

Äänestä

Huokeasti kierähti kippa katolleen. Kapeus, korkeus ja jäykkä taka-akseli on hurja yhdistelmä.

Äänestä
  • Vauhtia ja vaarallisia tilanteita -vaan ei hallittavuutta - aina Siellä missä skodanen pomputtelee 😅

    Äänestä

  • Katollaan olokuvassa näkyy jäykkä taka-akseli kaikessa irvokkuudessaan. Tollaisia rakenneltiin pikkukundina mäkiautoihin.

    Äänestä

  • Väkisinhän tollainen rakennelma vie kuin joulupukin rekeä.

    Äänestä

  • Hahahahahaaa Kiitos video linkistä, hassua nähdä kuinka itäpulkka kellahtaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pomppiva.skoda kirjoitti:

Valvontakamera paljastaa: Kovin on kummaa tuo Octavian kulku. Ensin tuo eteneminen lajitoveri-Ladan kohdille tapahtuu epävarman tutinan saattamana. Kuljettaja saa sitten kammettua etupyörät linttaat jonka jälkeen Ocu loikkaa kuin apina etupää innosta pomppien kohti avointa porttia.

Sivupeili osuu kuitenkin "kahvana" avoimeen porttiin ja nostaa Ocun siististi pompsauksen kautta selälleen eräänlaiseen "itkuraivariasentoon"

https://www.youtube.com/watch?v=os16l7oeFjE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu