Miten voi tulla suosituksi?

VarovainenJaPelokas

Niin, siitäpä juuri. Kertokaa miten?
Tuntuu siltä että suurin osa koulun oppilaista pitää mua ihan tyhmänä ja outona ja pari tyyppiä meidän kyläkoulusta jossa oltiin ala-asteella ovat sellaisia ärsyttäviä, suosittuja ja katselee mua ilkeästi ja niiden takia en uskalla olla koulussa normaalisti vaan menen aina varovasti käytävillä koska pelkään heitä.
Nyt kun menen kasille niin haluan muuttua rohkeammaksi mutta miten?

8

311

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lähesieltä

      Toi on just yks noitten pikkukoulujen lukuisista huonoista puolista. Jos joku suosittu päättää että joku idiootti niin kaikki muutkin on samaa mieltä. Pikkukouluissa ei voi myöskään valita kavereitaan eikä sieltä löydy samanhenkistä seuraa. Suosittelen että muutat sieltä vittuuun heti ysin jälkeen.
      Ite aion muuttaa heti lukion jälkeen mieluiyen jonnekkin vitun kauas isoon kaupunkiiin

    • VarovainenJaPelokas

      Tää on kyllä varmaan kolmensadan oppilaan koulu ja kyllä mulla kavereita on mutta on ihan liikaa niitä ärsyttäviä ja ylimielisiä.... Pitääkö vaan itsekin kävellä pää pystyssä ja olla niin kuin muita ei olisikaan?

    • Komiapoika

      Kyl

    • YksinäinenNero

      Et vaan oikeesti välitä niistä, niin mäkin teen, puolet koulun samanikäsistä vihaa mua ja loput ei oo kuullukkaan xd sä elät omaa elämääs ja ne juntit omaansa (jos niillä ees on xd) NE EI PÄÄTÄ MITÄ SÄ TEET! NE EI MÄÄRÄ MILLAINEN TYYPPI SÄ OOT! Oot just se mikä oot :)
      Ps. Se suosittuna oleminen ei auta mitään, tai no joo ehkä luokan pissikset ja muut friikit saattaa käy kuumana mut oikeeta rakkautta ei saa instagram-tykkäyksil ;) kiitti jos luit ja toivottavasti autto, ees jollain tapaa :)

    • Hei

      Saitkin monia hyviä vinkkejä. Itse olen jo tällainen täti, mutta kyllä muistissa on vielä kouluajatkin. Ehkä aika auttaa asiaan, vaikka se ei nyt heti sinua helpotakaan se tieto. Itsetunto voi kasvaa mitä vanhemmaksi tulee.
      Ystävällinen asenne muita kohtaan, hymy ja silti omasta itsetunnosta kiinnipitäminen voivat helpottaa suosituksi tulemista. Mitä sitten sillä tarkoitetaankaan.. Kaikkia kun ei voi miellyttää.

      Olet hyvä tuollaisena kuin olet. Sen ymmärtäminen helpottaisi ihan varmasti olemistasi koulussa ja muutenkin. Sinä olet ainutlaatuinen ihminen, et mitään massaa. Luota itseesi,

      Ystävällisesti,
      pappi Elisabet

    • Miksi pitäisi olla suosittu?

    • Testattutoimivaksi

      Vedä kovinta tyyppiä turpaan niin siitä pitäis tulla suosiota

    • Itsekokenutsaman

      No paras tapa saada vitt*ilu loppumaan on joko todella hyvät vastalauseet tai sitten vaan et reagoi asiaan,jos on fyysistä kiusaamista suosittelen että yrität vaan estät surimman osan iskuista ETKÄ kerro OPETTAJALLE, siitä se kiusaaminen sitten siirtyy seuraavlle tasolle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      5
      2935
    2. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      109
      2781
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      23
      2698
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      45
      2578
    5. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      74
      2421
    6. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      35
      2332
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      10
      2274
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      77
      1908
    9. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      196
      1772
    10. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      134
      1685
    Aihe