Citymarket kauppiaat eivät jatkuvasta palautteesta huolimatta usko, että hintojen pitää täsmätä sekä hyllyssä, että kassalla. Aletaanpas keräämään tänne kaikki tuotteet missä Cittarit huijaa petoksella rahaa asiakkailta. Citymarketissa pitää aina muistaa jokaisen tuotteen hyllyhinta kassalla, se on hyvää aivojumppaa, mutta silloin ei kannata montaa tuotetta ostaa, että muistaa kaikki hyllyhinnat. Koskaan ei tiedä missä hinnassa ne yrittää kusettaa. Tässä tuorein ja tästä lähtien laitan tänne jokaisen petoksen, jonka kohteeksi joudun. Tässäkin tuotteessa palaute oli, että kun tuotetta on tarjolla monessa eri paikassa, hintalappuja ei ole ehditty vaihtaa. Paskaa oli selitys, väärä hinta joka hyllyssä.
Esim: CM Tiiriö xylitol Jenkki Sorbet raspberry EAN: 6420256013601 hyllyhinta 2,90 hinta kassalla 3,05.
Esim: CM Tiiriö xylitol Jenkki Sorbet raspberry EAN: 6420256013601 hyllyhinta 2,90 hinta kassalla 3,05.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Normaali tippiosuus! Mistä muualta saisit ruokaa, ellei me tuotais sitä sun nokan eteen?
Odotappas kun ostat alehintaisen vaatteen. Silmienpyöritystä kassaneidillä kuin ambomaan torilla. Epäilevät, että olet itse liimannut alelapun kun kassan hinta on niin suuri.
Vähän outoa.
Itse useasti hämmästynyt, kun olen vahingossa ostanut ale-tuotteen, vaikka luullut ostavani hintalapun hintaisen.
Tämä kokemus citymarketin kassalla vaateostoksista.
Ihan kamalaa tollanen 0,15 euron menetys.
Satatuotetta ja sata ostajaa tuolla hintavirheellä tekee kauppiaalle jo 1500 verotonta tuloa päivässä.
Tulikohan nyt pieni laskuvirhe "TahallistaEpäilen"?
Ei minun nähdäkseni. 0,15 x 100 x 100 = 1.500.
Aika ovela veto Cittarikauppiaalta, nyt väki käy siellä ostamassa ja kyttää meneekö hinnat oikein että saa valittaa nimettömästi.
0,15 menetys per tuote. Ok, jos ostan 20 tuotetta päivässä vuoden ajan paljonko menetän. Hups 0,15 kertaa 20 kertaa 365 on äkkiä päässä laskettuna on jotain 1100 euroa.
Ilmankos Citymarketin pito kannattaa noilla hinnoilla, kun asiakkailta otetaan extraa. Kansaa halpuutetaan ei ruokaa.
Todellakinko 20 tuotetta päivässä?
Harvoin olen Tiiriön Cittarin kassalla jonotellut niin ettei jonkun ostoksissa ole hintahämminkiä ollut. Ottaa hermoon, jos on kiire.
Ainoastaan prismassa joutuu jonottaan missä kaikki perse aukiset.citarissa käy vain raha ihmiset huomaahan sen jo parkkipaikalta on mersua ja audia kun prisman piha täynnä vanhaa nissania ja sun muita 10v vanhas kalustoa
Kuukausi sitten ostin kanafilettä tarjouksesta niin kassan ja hyllyn hinnat oli taas niin eripari viturallaan että tuli hävittyä useampi euro.
Ostin viime viikolla 2 halloumijuustoa tarjouksesta 5 eur. Kassakuitissa luki sitten 6 eur.
Ostan kerralla 12 kissanruokapakkausta aina Cittarista, koska se maksaa n.2,99/pk ja muissa K-kaupoissa sama tuote 3,50.
Aina on hinta pitänyt!
Muuten en kyseisessä liikkeessä asioi sen sijainnin takia.
Sensijaan olen huomannut, että keskustan Citymarketissa on todella edulliset hinnat ja laaja valikoima.
Ainakin tarjouksessa olevasta Surfista maksoin 2,90, vaikka tarjouksessa tasan 2€. En mennyt valittamaan, jätskejäkin olin ostanut. Enpä enää käytä Hämeensaaren Cittaria!
Pitää aina ostaa 2, että saa alennushinnalla. Turha valittaa! Opetelkaa lukemaan!