kannettavaan näytönohjain?

Voiko kannettavaan tietokoneeseen saada lisänäytönohjainta? (ei siis ohjainta lisänäytölle vaan toista, parempaa näytönohjainta)
Ongelmana köykäinen 3d mallinnusten toisto... tarvis saada nopeamman. Auttakkee...
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Todennäköisesti halvin ja toimivin vaihtoehto on vaihtaa sitä kannettavaa paremmalla näytönohjaimella varustettuun. Markkinoilla ei taida edelleenkään olla ainuttakaan kannettavaa, jossa olisi näytönohjain vaihdettavissa.

Joitain virityksiä olen netissä nähnyt, mutta yhtään käyttäjää en tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Janne A kirjoitti:

Voiko kannettavaan tietokoneeseen saada lisänäytönohjainta? (ei siis ohjainta lisänäytölle vaan toista, parempaa näytönohjainta)
Ongelmana köykäinen 3d mallinnusten toisto... tarvis saada nopeamman. Auttakkee...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu