onko se niin, että nöffi on maailman vahvin koirarotu? kun kerta oli aikoinaan kalastajien vetoapunakin... onko jollain kertoa nöffien vetoennätyksiä? tiedätekö mitkä rodut tulevat seuraavaksi (tai ovat vielä vehvempia)?
maailman vahvin?
10
2487
Vastaukset
- Koiris
Tämä aloitus on ollut syksyn ja talven aikana vaikka kuinka monta kertaa. taida olla aika huonomuistinen (älä välitä niin olen minäkin) kun et muista vastauksia. Vastaan nyt.
Se ei ole maailman vahvin rotu ei millään mittarilla.- munasolu+siittiösolu=minä
en ole missään nähnyt kysyttävän samaa, en ainakaan yleistä koirista-palstalla enkä täällä. no, mikäs se maailman vahvin rotu sitten on?
:) - man-legally
munasolu+siittiösolu=minä kirjoitti:
en ole missään nähnyt kysyttävän samaa, en ainakaan yleistä koirista-palstalla enkä täällä. no, mikäs se maailman vahvin rotu sitten on?
:)niitä on todella monta.
- man-legally
man-legally kirjoitti:
niitä on todella monta.
rotuja
- onks näin
itse en ole koskaan kuullut moista väitettä.
- googlata voi
Nöffi on joo isohko nallekarhu, mutta se ei todellakana ole edes kärkipäässä voimakkuudessa. voin kertoa mitkä koirat menevät edelle mutten tiedä missä järjestyksessä nämä ovat.
On lemassa koiria jotke eivät ole FCI:n luokituksissa... yksi niistä Bandoggi ja menee kuule nöffin edelle, rotikka, tanskandoggi, kaukaasianpaimenkoira, tosa...
http://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_taistelukoiraroduista esimerkiksi puolet näistä koirista menevät nöffin edelle :))- nöffikarhu
Nöffi kyllä on erittäin voimakas rotu, joka vetää noista ainakin rottweilerin mukanaan. Nöffiä ollaan käytetty ihmisten pelastamisessa myrskyisistä vesiolosuhteista, jossa koiralta ollaan varsinkin aaltoja vasten uidessaan vaadittu valtavaa tehoa. Kalastajien apulainen ja raskaiden taakkojen vetäjä on nöffi myös ollut. Nöffin on ollut tarkoitus olla ennemmin voimakas kuin ketterä :-)
Mutta milläs minä sen todistan, että rotikka ainakin häviää nöffille - ainakin omalleni ;-) - Asia_on_asia
Mitäs sanoisitte Anatolianpaimenkoirasta/Kangalista? Mikään koirarotu ja myöskään susi ei pärjä kyseiselle koirarodulle. Ihan tutkittu asia..
- Mou
Rotikka ei kyllä kuulu vahvimpiin rotuihin... Esim. Amerikan buldoggi menee kirkkaasti sen edelle.
- hc_jarno
Cane Corso on tutkimuksien mukaan vahvin koirarotu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721147
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84793
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37561Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t216500- 50494
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492