Kumpaa tarinaa uskoa?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016060621686056_uu.shtml
Sama asia toisin kerrottuna
http://tuonenjoutsen.blogspot.fi/
Ensimmäisen tarinan puolesta 21000 suomalaista laittanut nimensä adressiin turvapaikan puolesta. Orpo tutkii asiaa.
Samanlaisia vaimonhakuja somalien keskuudessa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016060621686056_uu.shtml
Sama asia toisin kerrottuna
http://tuonenjoutsen.blogspot.fi/
Ensimmäisen tarinan puolesta 21000 suomalaista laittanut nimensä adressiin turvapaikan puolesta. Orpo tutkii asiaa.
Samanlaisia vaimonhakuja somalien keskuudessa.
Vastaukset 18
Vanhimmat
http://mvlehti.net/2016/06/06/tarina-irakilaisen-perheen-hajoittamisesta-vain-valtamedian-satu/
21000 täyttä idioottia taas paikallistettu. Koko perhe vain ulos maastamme. Kyllä noita loisia riittää joten aika alkaa vähentämään.
Juuri näin. Nuo ovat huijareita ja siinä sivussa sdp ja koko vasen siipi myötäilee tätä järjettömyyttä. Yksikään heistä ei ole maksamassa oikeasti näiden yläpitoa. Koko Suomi elää velkarahalla (100 miljardia jo ?!?!).
Nyyhkytarina on siis pelkkää huijausta ja huijauksen yritystä. Maahanmuuttoviraasto on toiminut ihan oikein. Pois vaan koko perhe. Mies tietenkin on näiden geeneissä loisluuseri ja haluaa jäädä Suomeen(?) ..saa nähdä.
MW lehti on hyvä lehti. Olen lähettänyt heille rahaakin kannustuksena. Hienoa, että joku järkeilee näitä uutisia ja niiden valheita.
Mutta hallitus, mikä pitää valtaa ja rajat auki, on oikeistolainen!
On nuo maahantunkeutujat kyllä röyhkeää porukkaa. Väkisin vaan yrittävät loisia kustannuksellamme. Ei muuta kuin poliisisaattue vaan ajamaan mokomasakki ulos maastamme. Mitähän meistä itsekukin tekisi jos vieraille kotona sanoisi että nyt lähtekää, mutta vieraat sanoisi ettei he mihinkään lähde vaan tyhjentäisivät edelleen jääkappia juomista ja ruuista. Lisäksi tyhjentäisivät vielä rahapussin. Taitaisi siinä suvakiltakin pinnapalaa.
ei muuta kun vantaalle ja näkemiin
Niin......vantaalle ja HYVÄSTI.
uskon eniten iltasanomiin, koska niin kerrottiin jokaisessa tv uutisessa ja samoin radion uutuisissa.
muut ovat yksittäisiä juttuja, jos niihin uskoo, niin on vaara seota lopullisesti.
Maahanmuuttoviraston vastaus: Kaikki faktoja ei kerrottu julkisuudessa. Viraston mukaan julkisuudessa on esitetty vain yksi näkökulma.
-jos perhe on ollut olemassa jo silloin kun yksi perheenjäsenistä tulee Suomeen, on kyseessä ulkomaalaislain tarkoittama vanha perhe. Tällaisia perheitä ei koske toimeentuloedellytys.
- jos turvapaikan Suomesta saanut henkilö on matkustanut kotimaahansa, avioitunut ja perustanut perheen siellä, on kyseessä ulkomaalaislain tarkoittama uusi perhe. Uusia perheitä on vuodesta 2010 lähtien koskenut toimeentuloedellystys oleskelulupaa haettaessa.
Tietojen mukaan isä olisi tullut Suomeen ja saanut oleskeluluvan jo vuosia ennen kuin tapasi vaimonsa. Kyseessä olisi ns. uusi perhe.
Helsingin uutiset
Vauhdilla pois maasta
on siä nerkki nenä sikkurassa kun totuudet alkavat paljastua. kiitos m.v lehden
Suomesta nämä loiset
No, Natsifasistit ym. rasistit uskoo täysin takuvarmasti tuohon toiseen tarinaan. Oliko tää joku kansakunnan pudokkaille suunnattu monivalintakysymys ?
Ainakin tekee jotain työtä pitsakuskina ja tuskin syyllistyy rikoksiinkaan. Vaikka yrittää vähän kusettaa suomalaista yhteiskuntaa, mutta hei, niinhän tekee osa kantasuomalaisistakin. Kyse on vain evoluutiosta ja selviytymisestä. Moraalikin on vain lähinnä rikkaiden etuoikeus. Kun katsoo tätä nykymaailman menoa noin yleensä, niin aika sairaaksi on mennyt. Sirkushuveja ja leipää kansa kaipaa, tiesivät jo Rooman keisaritkin. Kyseinen tapaus kuuluu siihen sirkusosastoon.
joo saadaan halpaa pizzaa, kun valtio antaa yritystukia.
Yrittäjille starttirahaa ja työntekijöille palkkatukea! Veronmaksaja maksaa.
Nuo loiset ovat huomanneet että osaa suomalaisia on helppo kusettaa. Nehän ovat ihan synnynnäisiä huijareita. Olisi jo aika kaikkien suomalaisten se tajuta. Nyt pitää aloittaa nimienkeruu loisija porukan maastakarkoittamiseksi.
Lieveilmiöitä siitä kun kansa päätti äänestää Suomen liittymisestä Euroopan Unioniin..
Ruotsissa täytyy turvapaikkaa hakiessa kertoa kaikki perheenjäsenet jotka haluaa yhdistää jos saa turvapaikan muita ei sitten hyväksytä ei siis jälkikäteen kerrottuna tai haettuja