Kaupalliset järjestöt, kuten Pesäpuu osaavat nämä kikkailut. Yksi esimerkki siitä on nimikkeiden vaihtaminen tarvittaessa: milloin on kokemusasiantuntija, milloin sama henkilö onkin asiantuntija, milloin on Peppi -hankkeen vapaaehtoinen, milloin se kiepsautetaankin TUKIHENKILÖKSI.
Kaupallisen lastensuojelujärjestön on kuitenkin tarkoitus mielistellä virallista järjestelmää sossuineen ja sijaisvanhempineen. Sijoitetut lapset ja näiden lähipiiri eivät ole järjestöjen ensisijaisia tuettavia.
Varoitan vaan, että näistä Voikukkien ja Pesäpuun TUKIHENKILÖISTÄ halutaan lisäkulissia viranomaisten usein välinpitämätöntä työtä peittelemään ja tukemaan. Voikukkia -järjestöä hallitsevat viranomaiset ja jotkut kiltit, tunnolliset asiakkaat ovat alkaneet heidän käsikassarakseen toteuttamaan heidän toiveitaan. Eli osa asiakkaista on kaapattu viranomaisten puolelle toisia asiakkaita vastaan.
Varoitan vaan, että vapaaehtoiset ja heistä väännetyt TUKIHENKILÖT eivät välttämättä havaitse sijaisperheissä harjoitettavaa kaltoinkohtelua, vaan toimivat ikään kuin kulissina vääristyneessä järjestelmässä. Kun valvontaviranomainen kysyy, onko sijaisperheessä kaltoinkohtelua, vastaa pikku TUKIHENKILÖ: "EI TODELLAKAAN!" Ja totuus onkin valitettavasti aivan muuta. Pienet kiltit tyttöset on opetettu näkemään sijaisperheet hyvyyden kehtoina ja sijoitettujen lasten omat sukulaiset pahuuden airueena. Miksi järjestöt tukevat edelleen DIKOTOMISTA järjestystä. Eli hyvät viranomaiset ja sijaisvanhemmat ja tukihenkilöt ja pahat asiakkaat. lapset ovat vaan tekosyy, millä nämä järjestöt keräävät rahaa.
Ei vapaaehtoinen vaan TUKIHENKILÖ
tukeako
1
176
Vastaukset
- raukkamaisuutta
Just. Arvatkaa vaan, auttavatko nämä järjestöt, jos yrittää vaikka pyytää apua sijoitettujen lasten kaltoin kohteluun. EIVÄT AUTA. Pahimmassa tapauksessa käskevät olla hiljaa ja sanovat: "Yksittäistapaus, yksittäistapaus!" DIKOTOMIA toimii siten, että he ovat täydellisesti viranomaisten puolella jakaen palkintojaan ja mainintojaan esimerkiksi sosiaaliviranomaisille. Kaikki perustuu siihen, että käydään VÄELLÄ JA VOIMALLA asiakkaita eli sijoitettuja lapsia ja näiden läheisiä vastaan. Raukkamaista todella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1881315
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?50711Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t251612Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311590Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53564
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7560