ei ole peli

Kokeillataiei

Tässä kirjoittaa n. 40 vuotias nainen, joka kokeili henkien esiin saamista joulukuussa 2015 ekan kerran, 7 ihmisen voimin. Kummallista kyllä, tämä oli toimiva vaikka en itse uskonut ensin ja seurasin sivusta tuota rituaalia hetken. Lasi jonka laitoimme tuon paperisen laudan päälle, jonka itse teimme ohjeen mukaan, lasi todella liikkui ja ensin luulinkin, että joku sitä muista läsnäolijoista liikuttaa itse.
Ei, kun menin itse kokeilemaan ja osa lopetti tuon, lasi jatkoi liikkumista kysymysten esittämisen jälkeen ja antoi vastauksia, joista on tehty paperille todistusaineistoa vastauksista. Kun tätä istuntoa taas pidimme toisenaki iltana, henget olivat suorastaan vauhdissa ja asiat ovat edenneet juuri niin kuin paperille on kirjoitettu.
Tämä on hieman pelottava, eikä tätä istuntoa pidä aloittaa mikäli paikalla on huonot henget. Tai mikäli olo tuntuu kovin epämieluisalle!
Hyvät henget täytyy pyytää paikalle ja istunto on lopettava mikäli merkkejä huonosta hengestä ilmestyy, mitään kuolemaan tms. ei kannata esittää. vain hyviä asioita voi kysyä. Meille vastattiin numeroin ja kirjaimin, joista saimme kokonaisia sanoja vastaukseksi kysymyksiin.

2

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hggrgftfg

      HEH PÄIVÄN PARAS :D

    • hääglööffi

      voi olla, mutta täälläpä on sama mitä kirjoittaa, uskoo ken tahtoo ja miksi kummassa kirjoittaisin nimimerkillä ns jonninjoutavia asioita, ei ihan jaksas nähä vaivaa asioiden keksimiseen. Paperi on tuossa käsilaukussani, joissa vastauksia on mitä saimme istunnon aikana, ja itse en tähän uskonut ennekuin kokeilimme. Ihmeellistä oli, joskin jonkun mielestä taikauskoa, erikoista vain että mm. irtisanomiset töissä olivat juuri määrällisesti sitä mitä vastauksessa saimme. : )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7142
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5328
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3410
    Aihe