Kokemus kainuun lavettikuljetus oy

Jos teille tarjotaan työtä kainuun lavettikuljetukselta niin ÄLKÄÄ MENKÖ SINNE!!!!!!!!! Siellä ei saa olla töissä kuin pari päivää ja saa lähdöt heti. Olen todella pettynyt. luvataan että saa harjoitella työtä mutta totuus on toinen. ja luvataan myös opettaa työhön mutta sitäkään ei tapahtunut.

8

4702

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lisäystä viestiini että kertokaa kokemuksia yrityksestä että onko samoja kokemuksia vai pahempia.

      • varmatieto

        Koistinen on Koistinen :)


    • kuokkakuski

      Olisi mukava tietää mitä sitten teit, jos koet tilanteen miten sen kirjoitit tänne.

    • kuokkakuski

      Kyllä tää on mielestäni vakavarainen ja asiallinen firma. Osaavista työntekijöistä pidetään huoli ja maksuvelvoitteet hoituvat ajallaan.

    • Anonyymi

      Kyllä on aloittaja päässyt vähällä kyseisestä firmasta,ja saa onnitella itseään. Nythän se kioski on jo kaatumispisteessä,ja melko moni viimeisistä työntekijöistä jäänyt ilman palkkoja ja muita työnantajalle kuuluvia velvoitteita. Palkkaepäselvyydet ehkä pienin ongelma kyseisessä talossa,eikä toimitusjohtajan vaihtuminen lopun lähestyessä ainakaan parantanut tilannetta

      • Anonyymi

        Konkurssiinhan tuo firma on asetettu 26.1.2022. No odotettavissahan tuo oli. Siinä jäi moni odottelemaan rahojaan.


    • Anonyymi

      Tämähän on jo toinen konkuressi Koistisella,ensimmäinen tuli metsäkoneurakoinnissa,HUONO TYÖNANTAJA ,KUSKIT LÄHTIKLÄTKIMÄÄN ,pitäis laittaa häkkiin.

      • Anonyymi

        Joo nurin on Koistisen puulaaki, koneet myynnissä huutokaupassa.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      325
      1863
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1304
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1297
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1167
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      84
      1007
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      904
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      853
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      824
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      790
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      746
    Aihe