Globetelin saldot

Globetel

Mahtaako joku tietää kauan on pois käytöstä saldo palvelut ?? Hinnastossa sanotaan "tilapäisesti pois käytöstä". Olis kiva tietää paljon on nyt mennyt dataa, SMS, puheluita. Muistaaksen maksaa 0,0029 € kpl saldokyselyt. Minkälaisen viestit sieltä saa kun tilaa saldot ??

2

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Globetel_asiakas

      Yli 2:n viikkoa jo ollut Globetel:in liittymä eikä vieläkään päässyt ottamaan saldo:ja.
      Tulis äkkiä niin näkisi paljon on mennyt (aika paljon) puheluita, SMS:iä ja dataa.
      Olen ollut tyytyväinen Globetel:in. Vielä ei ole tarvinnut soittaa asiakaspalveluun
      joten en tiedä miten toimii! Ensimmäistä laskua ei ole vielä tullut, tulee joskus heinäkuussa varmaan. Datasiirtonopeus on aika hidas toivottavasti joskus nostavat sitä. Tilapäisesti pois käytöstä :-)

    • Globetel_asiakas

      Nyt näyttää toimivan kun kokeilin. Näyttää datasiirron 2G/3G megatavuina. SALDO näyttää kuinka paljon tulee laskua. Näkeekö jostain muusta kun laskusta (eritelty) paljonko on mennyt minuutteja ja viestejä ??
      Ai niin weppisivuja ei päivettetty vielä, niiden mukaan saldot vielä tilapäisesti pois käytöstä. Huono homma jos ei nää noita käytettyjä minuutteja ja viestejä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      223
      4111
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2593
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      913
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      896
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      891
    Aihe