Paras kampauksentekijä Kajaanissa?

Hei! Etsin juhlakampauksentekijää eräälle kesälauantaille kajaanissa. Ajatuksissa olisi vähän kiharaa ja mahdollisesti lettejä sisältävä nutturakampaus. Sellanen romanttishenkinen. En oikein tunne Kajaanin kampaajia tai varsinkaan sitä kuka siellä olisi taitava kampauksissa, mutta jos joku tuntee niin arvostaisin tosi paljon jos vinkkaisitte mulle että kuka ja missä! Saa linkata kuvia tuotoksista jos löytyy :)
15302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Up ^

Äänestä

Ei täällä kukaan kampaaja osaa tehdä mitään..höh Aina saa itku kurkussa lähtee kotiin kun muka ammattinsaosaaja tekee vaikka leikauksen!
Ei mitään silmää ole mikä malli tai muoto sopii asiakkaalle, saati kiharat tehdään päinpersettä,tukka kuivuu ja on takkuinen käsittelyn jäljiltä"
Kehua retostellaan työtä tehdessä ja itseä peilistä samalla ihastellaan,huh!
Paska-kampaamoita kaikki täällä!

Äänestä

Suosittelen vahvasti Jekitien pajtujia. Eikö se tehny kampauksen muijalleen??

Äänestä

Eikö tosiaan kukaan osaa suositella ketään Kajaanissa? :O

Äänestä

Kajaanin akoilla on rumat tukat ja kampaukset! Alapään karvoista kyllä pitävät hyvää huolta!

Äänestä
  • Missäspäin herra on liikuskellut, että voi verrata kampauksia eri kaupungeissa?
    Pihallako oot käyny tai lähikaupastasi kaljaa ostaa?
    Lienetkö sotkamoa kauempana koskaan käyny? Et varmaan.

    Äänestä

  • En ole herra vaan ihan nainen itsekkin!

    Äänestä

  • Miten ja mistä sinä sitten naisten alapääkarvoitukset tiedät? Lepakko?

    Äänestä

  • tyylilyylijoo kirjoitti:

    Miten ja mistä sinä sitten naisten alapääkarvoitukset tiedät? Lepakko?

    Kyllä olen!

    Äänestä

Asennus Osa siellä poijat laittavat kunnon kapauksen sikapaskalla niin johan pysyy tukka kasassa.

Äänestä

Täällä on ihan asiaton meininki ja keltään ei oo tullu mitään vastausta, ellei vastaus oo oikeesti se että kajaanissa ei kunnon kampaajia oo, mutta sitä en saata uskoa. Jos kukaan ei tiedä hyvää kampaajaa, tietääkö joku mistä sellaista voisi etsiä/kysellä (muualta kun täältä..)

Äänestä
  • Käy daiju apina itse kysymässä kampaamoista, että osaavatko tehdä kampauksia?! Jokainen nainen osaa tehdä kampauksen niin eiköhän alan ihmiset osaa sen tehdä aivan taatusti hyvin!

    Äänestä

  • No kuka nyt itteään negatiivisesti markkinois? "Ei, en osaa tehdä kampauksia"
    Totuus on se, että kaikki ei osaa. Sitähän sinä et miehenä voi käsittää, kun et varmaan erota kiharaa nutturasta.
    Kyllä sen tietää, jos on taitava, niin palaute liikkuu somessa tai muilla foorumeilla. En kaipaa sun turhaa vastausta daiju apina. Mikähän siinä on että tämän foorumin keskusteluista on ihan liikaa odotettu, ettei se menisi asiattomaksi.. hohhoijaa..

    Äänestä

Kyllä mä miehenä osaan arvostaa kampauksia ja myös nutturat on kivoja. Olenhan tämän kaupungin paras kampausten tekijä! Enkä tätä siis sulle daiju apina kirjoittanut. Yleisellä tasolla vaan kertoilen miten asiat on!

Äänestä

Vedä mieluummin pää kaljuksi kotosalla, säästät. Kaupungilla liikkuu sellaisia akkoja millä on harakanpesä päälaella, naisen kannattaisi olla ennemmin kalju.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyttötuollainenvaan kirjoitti:

Hei! Etsin juhlakampauksentekijää eräälle kesälauantaille kajaanissa. Ajatuksissa olisi vähän kiharaa ja mahdollisesti lettejä sisältävä nutturakampaus. Sellanen romanttishenkinen. En oikein tunne Kajaanin kampaajia tai varsinkaan sitä kuka siellä olisi taitava kampauksissa, mutta jos joku tuntee niin arvostaisin tosi paljon jos vinkkaisitte mulle että kuka ja missä! Saa linkata kuvia tuotoksista jos löytyy :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu