Hyvä co2 pistooli

Pyssypoika

Haluaisin ostaa co2 pistoolin non blowbackin oisko taurus hyvä mikä kannataisi ostaa ehotakaa joitaki hyviä mutta ei kalliita...

4

234

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pyry82

      itsellä on sig sauer sp2022 nbb pistoooli ja pakko sanoo et se on hyvä. se on tehokas vaikka se ei välttämättä näytä siltä kun kokeilet kantamaa. mutta jos ammut kalja tölkkiä niin eka ammus menee läpi. lähöt on 0.20g kuulilla 80ms.

      linkki: http://www.proairsoft.com/acatalog/info_280301J.html

    • Hyvä_hankinta

      Aloitin harrastuksen 10 vuoden tauon jälkeen uudelleen ja etsin sopivaa pistoolia sivuaseeksi. Todella pitkään harrasteella kaverillani (n.15 vuotta pelikokemusta) on myös tuo halpa Cybergunin pt 24/7 co2 Taurus (muoviluisti, ei blowback) ja suositteli sitä.

      Olin kieltämättä todella yllättynyt siitä että kaveri pelaa välillä tuolla halvalla co2 tauruksella vaikka kaverin kaappi on pullollaan erilaisia todella hintavia ja hyviä pyssyjä, mutta kaveri totesi tuon tauruksen olevan erittäin hyvä ja luotettava.

      Ostin sitten tuon itsekin ja kaveri modifioi sitä hieman ( pisti hoppikammion päälle pienen reiän johon tylppäkärkisen ruuvin pystyyn, joka puolestaan painaa hop-uppia ja tekee siitä näin säädettävän - voi olla että metalliluistiseen ei mahdu vastaavaa muutosta tekemään). Toimii hyvin ja voin suositella. Jos meinaa itse modifioida niin saa olla aika varovainen sillä pientä osaa ja jousia on sisällä todella paljon ja niiden paikalleen saaminen arvaamalla vei allekirjoittaneelta tänään toista tuntia.

    • Hyvä_hankinta

      Ja niinkuin Pyry82 sanoi niin kannattaa ampua tosiaan muutama laukaus turvalliseen suuntaan uuden co2 kapselin vaihdon jälkeen, sillä ensimmäiset laukauset lähtevät todella kovalla voimalla ennen kuin paine tasaantuu.

    • Pyssypoika

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      413
      6029
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      83
      5371
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4394
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      52
      3951
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      55
      3761
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      175
      3459
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      110
      3209
    8. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      63
      3207
    9. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      43
      2279
    10. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      49
      2215
    Aihe