Ostettiin SAS-lennot netistä. Sähköpostiin tuli varausvahvistus, jossa oli isoja virheitä liittyen maksettuihin matkan lisäpalveluihin.
Asia hoitui lopulta - useiden yhteydenottojen jälkeen (lue: pari tuntia netin ääressä). SAS pahoitteli aiheuttamaansa "epämukavuutta".
Tiedoksi vaan..
Virheitä SAS-varauksessa
9
778
Vastaukset 9
- voihyvänenaika
Kiitos tiedosta. Kiinnosti ihan älyttömästi.
- karvatpois
Oliko kyseessä aloittajan ensimmäinen lentomatka tai mikään matka?
- Sas_mokasi
Laitoin kommentin vain siksi, että nettivaraukset eivät ole aina yhtä sujuvia kuin olettaa saattaa. Vähemmän nettiä käyttävien on hyvä tietää, että esim. matkatoimistojen palvelumaksu voi olla pieni vaiva siitä, että lentoihin liittyvät varaukset tulevat kerralla kuntoon.
Nimimerkille "karvatpois" tiedoksi, että ei ollut eka lentomatka :).. Sassilla tulee tosin lennettyä harvoin.
Onnea ja menestystä muille lentovarausten tekijöille! :))
- MikäOliNimeni
Yleensä virheet löytyvät näppäimistön ja tuolin selkänojan välistä.
- SAS_mokasi
Nojoo, olin kyllä niin jurrissa että taisi olla oma vika kun homma ei toiminut.
- SAS_SE
Sas ei ole vielä tänäkään päivänä vastannut reklamaatioon, jonka jätin kesällä 2016 Sas-lentäjien lakon aikoihin.. Se siitä palvelusta.
- NoMoreSK
Mä olen nyt odottanut 5 viikkoa peruutettujen lentolippujen (SAS Plus) palautusta ja kolmesti soittanut asiasta (Virossahan niillä on 'suomenkielinen' asiakaspalvelu) ja joka kerta luvattu että joo parin päivän sisällä tulee. No ei näy, ei kuulu. Taitaa olla taas SAS:lla rahat loppu ja konkka odottaa oven takana.
- Norskia_odottava
Olen lentänyt vain Finskillä, Malevilla, Tsekkiläisellä, BA:lla, SASsilla, AirFrancella ja ANA:lla. Vain SASsin kanssa on ollut elämääsuurempaa häikkää. Varauksissa epäselvyyksiä, reklamaation käsittelyssä ja muutoinkin asiakaspalvelussa.
Toivottavasti Norwegian tulee pikaisesti lisäämään Helsingin hubin lentoja maailmalle; Amerikkaan ja Aasiaan.- RahatLoppuu
Malev meni konkurssiin jo vuosia sitten rahapulan takia. Norwegian kamppailee rahavaikeuksissa,heillä on satojentuhansien eurojen maksut rästissä, oikeuden matkustajille määräämiä korvauksia maksamatta,koska rehaa ei ole.
Turha sanoa että on niillä rahaa koska ovat niin monta lentokonetta tilanneet.
Niihin uusiin lentokoneisiin tarvittaisiin myös henkilökuntaa, mutta ei ole tarpeeksi hakijoita. Lentäjäpula ei helpota,tällä hetkellä 70% Norwegianin lentäjistä on tyytymättömiä ja etsivät muualta töitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91044Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125976- 109949
- 56945
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.47802Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev162749Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66721- 66697
- 58654
- 70596
- 22566
- 95561
- 52531
- 60524
- 26500
- 35497
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15057469Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31453Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246418