Ostettiin SAS-lennot netistä. Sähköpostiin tuli varausvahvistus, jossa oli isoja virheitä liittyen maksettuihin matkan lisäpalveluihin.
Asia hoitui lopulta - useiden yhteydenottojen jälkeen (lue: pari tuntia netin ääressä). SAS pahoitteli aiheuttamaansa "epämukavuutta".
Tiedoksi vaan..
Virheitä SAS-varauksessa
9
736
Vastaukset
- voihyvänenaika
Kiitos tiedosta. Kiinnosti ihan älyttömästi.
- karvatpois
Oliko kyseessä aloittajan ensimmäinen lentomatka tai mikään matka?
- Sas_mokasi
Laitoin kommentin vain siksi, että nettivaraukset eivät ole aina yhtä sujuvia kuin olettaa saattaa. Vähemmän nettiä käyttävien on hyvä tietää, että esim. matkatoimistojen palvelumaksu voi olla pieni vaiva siitä, että lentoihin liittyvät varaukset tulevat kerralla kuntoon.
Nimimerkille "karvatpois" tiedoksi, että ei ollut eka lentomatka :).. Sassilla tulee tosin lennettyä harvoin.
Onnea ja menestystä muille lentovarausten tekijöille! :))
- MikäOliNimeni
Yleensä virheet löytyvät näppäimistön ja tuolin selkänojan välistä.
- SAS_mokasi
Nojoo, olin kyllä niin jurrissa että taisi olla oma vika kun homma ei toiminut.
- SAS_SE
Sas ei ole vielä tänäkään päivänä vastannut reklamaatioon, jonka jätin kesällä 2016 Sas-lentäjien lakon aikoihin.. Se siitä palvelusta.
- NoMoreSK
Mä olen nyt odottanut 5 viikkoa peruutettujen lentolippujen (SAS Plus) palautusta ja kolmesti soittanut asiasta (Virossahan niillä on 'suomenkielinen' asiakaspalvelu) ja joka kerta luvattu että joo parin päivän sisällä tulee. No ei näy, ei kuulu. Taitaa olla taas SAS:lla rahat loppu ja konkka odottaa oven takana.
- Norskia_odottava
Olen lentänyt vain Finskillä, Malevilla, Tsekkiläisellä, BA:lla, SASsilla, AirFrancella ja ANA:lla. Vain SASsin kanssa on ollut elämääsuurempaa häikkää. Varauksissa epäselvyyksiä, reklamaation käsittelyssä ja muutoinkin asiakaspalvelussa.
Toivottavasti Norwegian tulee pikaisesti lisäämään Helsingin hubin lentoja maailmalle; Amerikkaan ja Aasiaan.- RahatLoppuu
Malev meni konkurssiin jo vuosia sitten rahapulan takia. Norwegian kamppailee rahavaikeuksissa,heillä on satojentuhansien eurojen maksut rästissä, oikeuden matkustajille määräämiä korvauksia maksamatta,koska rehaa ei ole.
Turha sanoa että on niillä rahaa koska ovat niin monta lentokonetta tilanneet.
Niihin uusiin lentokoneisiin tarvittaisiin myös henkilökuntaa, mutta ei ole tarpeeksi hakijoita. Lentäjäpula ei helpota,tällä hetkellä 70% Norwegianin lentäjistä on tyytymättömiä ja etsivät muualta töitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 21114764
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m182160Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?381853- 1341204
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes941196- 221090
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30872- 73745
Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex80693Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80688