Miss Gay Finland 2016 finalistit ovat täällä

Elikkäs täällä: http://www.missgayfinland.fi/finalistit.html

Mitäs ajatuksia? :) Luonneanalyysiä on vaikea tehdä lyhyestä tekstinpätkästä, mutta omia suosikkejani ovat Helmi-Maaria, Tuuli ja Jenni. Naisellisia ja nättejä naisia tänä vuonna. Ja tosi hyvä juttu, että mukana on myös upea transnainen!! Joku menossa DTM:ään katsomaan finaalia?
26785
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Numero 2. Sanni. Uuuuuhhh..,,, kyllä kelpaisi ;)

Äänestä

Mullakin kolahtaa kakkonen eniten. Yleensä pidän siroista ja naisellisista naisista, mutta sellaisia tuossa ei oikein ole. Androgyynit on myös ihania!

Äänestä

Miksi heterokulttuurin huonoimmat puolet, kuten natsi-Saksan rodunjalostukseen perustuvat missikisat, pitää tuoda gay-kulttuuriin? Ei tää parodialta vaikuta...

Äänestä
  • "Sateenkaarinaiset ovat hyvin erilaisia niin ulkonäöltään kuin elämäntyyleiltään. Kilpailu haluaa osaltaan tehdä näkyväksi tätä upeaa moninaisuutta ja rohkaisee olemaan ylpeästi oma ainutlaatuinen itsensä. Tärkeintä ei ole kilpaileminen, vaan yhteisöllisyyden ja osallisuuden lisääminen, sekä nähdyksi ja kuulluksi tuleminen. Kaikilla on oikeus elää yhdenvertaisina riippumatta seksuaalisesta suuntautumisesta, sukupuoli-identiteetistä tai sukupuolen ilmaisusta!

    Miss Gay Finland on myös hyväntekeväisyyttä. Ravintola dtm tekee lahjoituksen voittajan valitsemaan hyväntekeväisyyskohteeseen -- "

    Äänestä

  • dwtyaetj kirjoitti:

    "Sateenkaarinaiset ovat hyvin erilaisia niin ulkonäöltään kuin elämäntyyleiltään. Kilpailu haluaa osaltaan tehdä näkyväksi tätä upeaa moninaisuutta ja rohkaisee olemaan ylpeästi oma ainutlaatuinen itsensä. Tärkeintä ei ole kilpaileminen, vaan yhteisöllisyyden ja osallisuuden lisääminen, sekä nähdyksi ja kuulluksi tuleminen. Kaikilla on oikeus elää yhdenvertaisina riippumatta seksuaalisesta suuntautumisesta, sukupuoli-identiteetistä tai sukupuolen ilmaisusta!

    Miss Gay Finland on myös hyväntekeväisyyttä. Ravintola dtm tekee lahjoituksen voittajan valitsemaan hyväntekeväisyyskohteeseen -- "

    Yllä oleva lainaus siis aloituksen linkin takaa.

    Äänestä

Nro 1 - 7 ihan menetteleviä.

Äänestä

Kakkonen ulkoisesti upein, transnaista kannatan näkyvyyden lisäämiseksi ja syrjinnän vähenemiseksi

Äänestä

Ihan kivoja muttapukeutumisessa on parantamisen varaa,tiukat farkut ei vaan oo kauniita...mekkoja sais olla myös.

Äänestä

Musta toi kakkonen on vähän itseään täynnä olevan oloinen, vaikka nätti onkin. Tietää olevansa hyvännäköinen ja se on noussut vähän päähän. No, ikääntyminen opettanee tätäkin neitoa. Ulkoinen kauneus on katoavaista.

Tuuli on oma suosikkini, koska hänestä välittyy jokin aito ja vilpitön teeskentelemättömyys. Myös näkyvyyden tuominen transihmisille on tärkeä asia.

Äänestä

Numero 6 mun suosikki :)

Äänestä

Empä jaksanu avata linkkiä,mut jos tatskoja tai niittejä nii nou tänks,oksetus.

Äänestä

Ei kovin onnistuneita otoksia tytöistä, ovat aika erinäköisiä omissa kuvissaan somessa. Sannilla liikaa meikkiä, ei yhtään luonollinen ja ulkonäkö noussut päähän. Tylsin persoona. Tuuli taas .. miss trans finland kilpailu olisi hänelle.

Äänestä

Sanni!

Äänestä

Tehdäämpä tytöistä taas heteroita ja lopetetaan ne omituisten asioiden parissa puuhastelut.

Äänestä

Sanni, Johanna ja Jenni

Äänestä
  • Johanna! Arvot kohdallaan ja kaunis

    Äänestä

  • Samaa mieltä. Lämpimän oloinen tyttö.

    Äänestä

Rumia kaikki.

Äänestä

Johanna ja Helmi <3

Äänestä

Sais tyttömäinen voittaa välillä

Äänestä

Ääni annettu Johannalle, vaikka äänestys lienee melko huuhaata olevan. Käsittääkseni tuomaristo valitsee voittajan, millä perusteella, nähtäväksi jää.

Äänestä

No onpas tuo 2 Sanni ihan Courteney Coxin kaksoisolento siis se nuorempi versio Courtneystä.

Äänestä

Tuomarit valitsi voittoon kaikkein kauheimmat ilmestykset. Ei ole missikisa vaan joku poliittinen tempaus tämäkin.

Äänestä

No olihan tuoreella miss Gaylla ainakin pikkuinen leuka joka on nyt niin in ja kauneusihanteiden mukainen. Ensimmäinen perintöprinsessa Tuuli näyttää kyllä mieheltä joka on leikkauttanut tai sitten pukeutunut naiseksi ja esiintyen naisena. Toinen perintöprinsessa Ida on lihava. Että tällaista tällä kertaa.

Äänestä

  • Mitä vittua sitten vaikka on lihava tai muutama kilo ylimääräistä, ei nämä kisat ole missi/malli/mannekiinikisat. Kyse on edustustehtävistä ja ihmisoikeuksista ensisijaisesti eikä ulkonäöstä ja kilogrammoista, toisekseen on olemassa erikseen vaikka mitä missi/malli/fitness/kehonrakentaja/mannekiini/drag queenkisoja (plus pornoala erikseen ja jokaiseen on erilaiset kriteerit).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


missgay kirjoitti:

Elikkäs täällä: http://www.missgayfinland.fi/finalistit.html

Mitäs ajatuksia? :) Luonneanalyysiä on vaikea tehdä lyhyestä tekstinpätkästä, mutta omia suosikkejani ovat Helmi-Maaria, Tuuli ja Jenni. Naisellisia ja nättejä naisia tänä vuonna. Ja tosi hyvä juttu, että mukana on myös upea transnainen!! Joku menossa DTM:ään katsomaan finaalia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu