Tuo Insignian keskustelu paisunut niin että tabletilla saa ainakin kahlata työkseen sitä läpi, niin kysympä täällä..
Tarkoitus vaihtaa -10vm insignia uudempaan käytettyyn.. Ainoat tyyppiviat mitä olen kohdannut, on ollut sähkötakaluukku ja ptutkat, varsinkin talvi tekee näille tiukkaa toisinaan.. Miten uudemmissa malleissa?
Mitä mieltä kosketusnäytöstä? Niitä ei vissiin pysty mitenkään välttämään edes autoissa tulevaisuudessa. Ilmeisesti kalleimmissa malleissa vielä erikseen "hiiri" etuistuinten välissä, onko turha/huonosti toteutettu?
Uudemmat Insigniat (alk. -14 vm)
10
377
Vastaukset
- pukapotki
mulla 2010 parkkitutkat alkuperäiset
näetkö pakoputken päät metrin päästä takaa?
jos et niin siinä vika.- mitenliittyypakoputki
Minulla myös 2010 vuoden malli, ajettu 200 000 km ja parkkitutkat alkuperäiset. Eikä kyllä näy pakoputkenpäitä takaa kun pakoputki jää piiloon juurikin auton takahelman alle.
- kiukkij
kyllä se pakoputki syypää on siellä kiertää pakokaasut
autossa pitää olla kaksi putkea. - TSiii
kiukkij kirjoitti:
kyllä se pakoputki syypää on siellä kiertää pakokaasut
autossa pitää olla kaksi putkea.Höpö höpö...
- seramet
Meidän autossa(Insingnia) onn vaihdettu 2 tutkaa takapäähän. Kosketusnäyttö on hyvä,täytyy vain tutustua siihen.
- Kjkk
2017 insigniaan tulee muuten melkoinen muutos ulkonäköön. käykääs googlailemassa. Ehkä jopa turhankin suuri..
- aleksi11
Se on hyvä,että Opel saa myös ison ja sisätilavan auton (Skoda Superb kokoisen ainakin).Akselipituus kasvaa n.10cm ja kokonaispituus n.15cm...elikä auton pituus on 5metriä... ja farkku voi olla pidempikin.Myöhemmin tulee iso SUV ja muuta mallia!!!
- aleksi11
ja paino putoaa noin 200kg ja tulee tosi tyylikäs muotoilu kaupan päälle...ei mitään volsun,skootan sillipurkkia...hyi helvetti sentään!!
- Lepomies
Karmee laite, oli vuokra-autona uusi 103 kW vagon. Istuin huonoin missä pitkään aikaan olen istunut. Tutkakuva jää ratin taakse piiloon juuri kun sitä tarvitsee, piippauksia kuuluu samalla liikaa ja liian kovaa eikä tiedä mitä mikäkin tarkoittaa.. Hengetön moottori alakierroksilla. Sivupeileistä ei näe kunnolla. Polttoaineen jäljellä olevat kilometrit poistuvat näytöstä noin 40 km ennen loppumista ja palaa vain merkkivalo. Kosketuskytkin lämpötilan säätöön on hankala käyttää, ei aina reagoi ja sitä on joka kerran käytettäessä katseltava. jne
- sdssds
Insignia 2.0 CdtiA 120kw, vm. 2014, ajettu 102000. Ensimmäinen vika tuli 90000km kohdalla kun akku sanoi sopimuksen irti. Toinen 98000km kohdalla, kun turbo vaihdettiin.
Onneksi leasingauto, eli ei tarvinnut itse maksaa. Muuten olen ollut tosi tyytyväinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848485
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264588- 504158
- 543632
- 513156
- 502910
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262616- 382394
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382083- 292056