Vanhatpiiat vasta nolottavatkin

Luonne-on-tärkeintä-ihmi

jos on sen luonteinen ettei kukaan halua olla missään vakavammissa tekemisissä.

12

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naimattomiakopiikoja

      Mistä tulee nimitys vanhapiika sillä eihän sellanen ole alkanut kenenkään piikaksi vai olivatko he ennen muinoin piikoina toisten perheissä.

      Kai niitäkin on joku käynyt naimassa kuten yksinhuoltajiakin.

    • vanhasinkku3

      Ne vanhat piiat ovat nykyisin sinkkuja ja ylpeitäkin sinkkuudestaan. Mikä sen parempi kuin kypsempi sinkku joka arvostaa panemista ja tekee sitä kun häntä huvittaa ja häipyy sit horisonttiin eikä perään huutele. Mä tykkään sinkuista.

    • Ahdasmielinenaloitus

      Mitähän hemmettiä aloittaja mahtaa tarkoittaa? Että vanhatpiiat nolottavat häntä? Jos niin on, niin aloittaja esittää vain ja ainoastaan oman ahtaan mielenpuolensa tulkinnan vieraista ja tuntemattomista ihmisistä, joista hänellä ei ole minkäänlaista tietoa eikä käsitystä.

      • pipopäästä

        En ymmärrä minäkään mikä häntä nolottaa, onko hän itse ns. vanhapiika (nykyään käytetään nimitystä sinkku). Ei siinä kultapieni ole mitään noloa jos olet sinkku oletpa sitten vanhapiika tai vanhapoika, näillä entisajan nimillä sanottuna.


      • Enolesinkkukaan

        Ketä sinä kullittelet?


    • vanhatpiiatjapojat

      No onhan se noloo........

      • Einolotaeikähävetä

        Noloa on vain se, että ihmiset nolostuvat ja häpeilevät muitten, tuntemattomien vieraitten ihmisten puolesta, joitten elämästä heillä ei ole mitään tietoa eikä käsitystä. Myötähäpeä on ahdasmielisyyttä.


      • Revisiitä

        Myötähäpeäjä on se joka on ahdasmielinen.


    • myötähäpeä

      Vanhapiika varmasti siedettävämpi tapaus varsinkin jos asuu jo omillaa ja on kokemuksia vähän elämästä ja miehistä. Mutta voi nolouden huipentuma jos 40 vanhempiensa luona asuva peräkaamarinpoika jolla ei kokemusia naisista vielä kuvittelee jotain suurempaa itsestään niin voi voi voi voi sitä noulouden ja myötähäpeän määrää.

      • piippiiip

        😂 😂 😂


    • msiji

      Näin terävästi totesi peräkammarin poika:)))

    • tätätaas

      Nää on jotensakin niin säälittävii nää kaikentietävät varatut horaskut jotka eivät mee terapiaan ja häiriköivät muiden ihmisten pariutumisia, sitten ne eivät pysy niissä omissa liitoissaan vaan jakelevat genitaalejaan sinne sun tänne nimitellen ahdistelujensa kohteita laatusanoillaan. Säälittävimpiä nimittelyjä on solvaukset yh.sta sillä totuus on, että joku varattu horasku käyttää hyväkseen sinkkuja, mutta ei kanna vastuuta hedelmöityshoidoistaan. Sama häirikkö nimittelee aikamiespoikia joka on narsistina aina pokamassa vähäisimmänkin toisen ihmisen mahdollisuuden ihmissuhteeseen ja omaan perheeseen.

      Nyt kysynkin, että mikse te lu-tkat, ette pysyttele niissä "onnellisissa perheissänne" ja anna narsistina muille ihmisille tilaa perheiden perustamiseen. Teidän on siis kertakaikkiaan pakko imeä muiden ihmisten energiat hyväksikäytöllänne. Ravintoloissa, te ette käyttäydy, kuten varatun ihmisen tulee, vaan kuvittelette muiden maksavan niihin sisälle vain teitä viihdyyttääkseen. Toki vähemmästä siis tajuaa kyseessä olevan itsekeskeinen narsisti joka ottaa aina vain uusia uhreja. Kun koskaan ei ole kyennyt muiden tunteita kuuntelemaan.

      Ihme lässsyttäjät, hakekaa itsellenne ammattiapua, älkääkä ikuisesti kaatako törkyjänne muiden niskaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe