Muutan kohtapuoliin Vantaalle eikä ole mitään hajua siellä suunnalla toimivista sähköyhtiöistä, joten vinkkejä kaipaisin mistä saisi edullisimmin sähköä?
Muutan kerrostaloon eikä sähkönkulutus pitäisi siis olla mitenkään päätähuimaava.
Etelä-Suomen sähköyhtiöt
10
243
Vastaukset
- Zippis34
Taidan kokeilla tätä, mitäs mieltä olette..yhden vuoden määräaikainen sopimus kiinteään hintaan?!
https://www.lumoenergia.fi/tilaus/1v-maaraaikainen/
Tuosta Lumostakin tosin on joitain pahoja kirjoituksia, mutta ota näistä selvää...- kilpailuttaja
Tässä on myös hyvä 247 energian Ekowattispotti sopimus. Tää on myös kuukausimaksuton soppari ja saat hyödynnettyä kesän alhaiset hinnat.
Lisäksi Ekowattispotti on toistaiseksi voimassaoleva eli sen voi vaihtaa heti, jos sopimusehdot muuttuvat epäedulliseksi.
https://energia247.fi/tilaa/47 - Zippis34
Eikö tää 247 oo joku vanha firma uudella nimellä vain...mitä nyt kuukkeloin niin ei kovin mairittelevia arvosteluja ole saanut.
Katsoin noilta 247 sivuilta ja heidän omalla laskurilla kalliimmaksi tuli kuin tuo mitä minä ehdotin. Onko kenellään ehdottaa jotain muuta?
Varmin tietysti olisi ottaa isolta ja tunnetulta firmalta mutta se sitten maksaa myös... - asdsadsada
Tais olla Market Energia entiseltä nimeltään...
- kilpailuttaja
Zippis34 kirjoitti:
Eikö tää 247 oo joku vanha firma uudella nimellä vain...mitä nyt kuukkeloin niin ei kovin mairittelevia arvosteluja ole saanut.
Katsoin noilta 247 sivuilta ja heidän omalla laskurilla kalliimmaksi tuli kuin tuo mitä minä ehdotin. Onko kenellään ehdottaa jotain muuta?
Varmin tietysti olisi ottaa isolta ja tunnetulta firmalta mutta se sitten maksaa myös...En tiedä mit6ä löysit googlella mutta minä ainakin olen tyytyväinen 247 energiaan. Olen ollut asiakas Tämän vuoden Helmikuusta alkaen eikä ole ollut mitään valittamista. Kaikki on toiminut niinkuin pitääkin.
- tabou
Miksi sun tarttis tietää noista erit.Vantaan yhtiöistä? Sähkön saa ostaa vaikka Oulusta, jos se sattuu olemaan siellä halvinta...
https://www.kilpailuttaja.fi/palvelut/sahkosopimukset_vertaa_ja_kilpailuta_sahkosopimus/ - dfdfdffd
Joo, ja kannattaa katsoa noita Oulun hintoja.
- eskozperäläkylänpoeka
Mitenkä tuosta sähkönkään kilpailuttamisesta nykyään tulee mitään, kun uusia ja "uusia" kikkakolmonen yrityksiä nousee kuin sieniä sateella ja joilla kaikilla on joku ihme kampanja, että nyt tähän ja tähän hintaan, puoli vuotta sähköä ja sitten ei hinnoista mitään tietoa. Kilpailutussivujakin on jo niin monia että ei tiedä mikä niistä on luotettavin.
- TämäOnVirallinen
www.sahkonhinta.fi ja tuonne kulutukseksi vaikkapa 2000 kWh vuodessa, paikkakunnaksi se minne muutat... sun tarvii vain tilata sinne uuteen osotteeseen soppari parhaaksi katsomastasi firmasta. GOOGLETA kuitenkin jokainen harkitsemasi firma ennen tilaamista...
- VE_uusiosähkö_on_ihan_OK
Kokeilin vantaalaisena muutamia vuosia mm. sekalaisia vihersähkön toimittajia, mutta laskutus oli sekavaa eikä aina edes selvinnyt, mikä laskutusjakso oli kyseessä. Palasin Vantaan Energian asiakkaaksi ja päivitin vuosi sitten sopimuksen uusiosähköksi. Kun nyt entinen sopimus päättyy, niin uusi jakso näyttää olevan entistä edullisempi.
Katsoin laskustani, että kun otetaan huomioon perus- ja siirtomaksu verot, niin kovin pieni on tuo osuus, johon voi kilpailuttamalla vaikuttaa ja mahdollinen säästö olisi omalla kohdalla vain toista kymppiä vuodessa. VE:llä on hyvät nettipalvelut, joilta saan seurattua talouteni sähkön kulutusta, ja jotain arvoa tällekin lisäpalvelulle on annettava.
Uskon uusiosähköön enemmän kuin tuulivoimaan, sillä VE:n tuottaa roskan voimalla kaukolämpöä ja sähköä silloinkin, kun tuulivoimalat ovat tyynellä säällä (varsinkin pakkasella) lepäilemässä.. Ilman valtion maksamaa tukea kenelläkään ei olisi varaa ostaa tuulivoimaloiden tuottamaa sähköä, vai kuinka?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521757
- 621692
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101248- 611061
- 491024
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41775Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118637Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86630Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32607- 38566