Osama bin Laden on Pikatchun pikkuserkku suoraan alenevassa polvessa ja ja tätten sukua Ashleylle viidennen tädin sedän homo kaverin kautta ja myös kiinalaiselle Ashleyn kaverille sillä Osama bin Laden on homo kusupää kuten täällä eräs aikaisempi kirjoittaja jo ilmaisi mutta erehtyi hiukan henkilön nimestä, joten jättäkää kaikki vaan Osis rauhaan!
Osama on Pokemon
NIMIMERKKI
14529
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kuka on päästänyt mielisairaalasta kaikki hullut ulos? Ilmoitettu asiattomasta viestistä.
Hyvä kun ilmotit! Se oli tosi tyhmä viesti!
Te ootte niin ahdasmielistä typerää porukkaa jos otatte ton viestin tosissanne ja lähetätte siitä ilmoituksen, mikä teitä kaikkia oikeen vaivaa?
Katsos kun me ei siedetä provoja täällä.
MIkä vittu suakin vaivaa saakelin idiotti? Kai ihmiset saa kirjottaa tänne mitä vaan ja mikä helvetti on provo?!?
Vitun tosikot haistakaa paska!!!!!!!
Anteeksi, mutta voisitko opetella kirjoittamaan. Teksteistäsi päätellen olet 8-vuotias, joka on jäänyt kasvatuksesta paitsi.
heh mikäs ite oot muita haukkumaan ku oot joku saatanan pokemon fani. Toi osama juttu oli varmaa vitsi ja hyvä sellana ja sit joku tommone hörhö rupee puhuu paskaa ja valittaa siit. Eiks kukaa enää saa pistää jokei liikkeelle ilman et mulkku tulee haukkumaan. vai ootko liian tyhmä ymmärtääksest jotai pienii jokei. Älä enää ota kantaa asiohi joist et ymmärrä mitää.
Miksi tulet tänne riehumaan? Mene nyt vain sinne kotiis teletappeja katsomaan. Iso hali! Guu guu!
Sä oot outo. Rupeet vaa kilaroimaa jossai keskustelu jutus. Sähän tässä taidat teletappei kattoo ku tiedät niist noin paljon ja mielummi mä katon teletappei ku pokemonii. ei niissäkää oo järkee mut pokemon on ihan säälittävä. pokemonit on vaa populaari tuote. Ne on tehty sitä varten et tekijät saa rahaa, mut se kyl on helkkarin hyvä rahastuskeino. Japanilaisten toiminta periaate: Rahat pois ja paskaa tilalle.
Miksi Pokémonit on keksitty?
Pokémonit ovat lahjakkaan ja pakkomielteisen nuoren miehen rakentama maailma. Pokémon-maailma on rakennettu hänen omaa kunnianhimoaan tyydyttämään.
Japanissa manga-sarjakuvat ja anime-piirroselokuvat ovat hyvin suosittuja, ja niitä tehdään kaikenikäisille. Pokémonit liittyivät Japanissa näihin perinteisiin.
Pokémon-maailma ei ole pinnallinen. Siinä on viittauksia eläinuskontoihin ja aasialaisiin filosofioihin. Sitä voisi kutsua kuvitteelliseksi luontodokumentiksi, koska siinä korostetaan eri lajien kunnioitusta ja luonnonsuojelua. Jos Pokémon-ilmiö olisi synnytetty vain rahantekoa varten, ei Poké-maailmasta olisi tullut näin syvällistä. Sitä voi verrata J. R. R. Tolkienin kirjoissaan luomaan maailmaan.
Miksi Pokémonit ovat niin suosittuja?
Poké-hahmot edustavat uutta muotokieltä. Poké-maailma on myös suvaitsevainen ja tarjoaa paljon pureskeltavaa lapsille ja nuorille. Pokémonit edustavat eri "rotuja", niillä on erilaisia voimia ja taipumuksia. Pokémonit kehittyvät ja se tarjoaa pohdittavaa lapsille, jotka itsekin kehittyvät ja kasvavat. Pokémonien suosio kertoo siitä, että ne puhuttelevat lapsia. Yksikään Pokémon ei ole paha: jos Pokémon tekee pahaa, on Pokémestari vain kasvattanut sen huonosti.
Minun mielestäni Pokémonit ovat vastaveto miesten kulttuurille ja suorituspaineille, koska ne antavat lapselle tilaa käyttää sosiaalista mielikuvitustaan ja olla empaattinen. Lapsilla on rohkeutta eläytyä Pokémonien maailmaan.
Minun mielestäni lapsia ei pysty huijaamaan: huono juttu ei myy.
Venu on oikeassa. Ja jos joku Pokemonia kaupalliseksi sanoo, niin turha syyttää japseja. Jenkit ne sen kaupallistivat. Ja jotkut valittivat siitä Pokerapista ja haukkuivat kovaan ääneen japanilaisia. JENKIT SEN SIIHEN LISÄSIVÄT! Japanissa Pokemon-jaksojen lopussa on aina jokin hauska musiikkivideo, kuten se, missä Nyasu/Meowth laulaa haikeasti metsässä. Tai se, missä Ash ja C.O tanssivat Makarenan tyylistä tanssia Kimonossa X). Ja ilkeät Jenkit menivät ja vaihtoivat vielä tunnarinkin. Pokemon Mezasee Masuta ("Pokemon! Get daze!") vaihtui siihen ihme-mihinliehen (I wanna be the very best..), joka soi suomessakin. Joten syyttäkää Jenkkejä ne , jotka sanovat Pokemonia kaupalliseksi. Japanilaisia ette kyllä syytä, jos se minusta riippuu. Ameriikkalaisilla ei olekkaan muuta tekemistä kuin kaupallistaa kaikkea, ja ne ostavat kaikenlaisia Animeita. Ja jenkkiparat ovat niin typeriä, että kuvittelevat kaikkien piirrettyjen olevan lapsille tarkoitettuja. Yleensä Animet ovat tarkoitettu nuorille yläasteelaisille, jotka ymmärtävät asioita. Ja sitten Jenkit menevät ja näyttävät niitä lasten aamupiirretyissä ja sensuroivat yli puolet jaksoista, koska "ne ovat liian epäsiveellisiä tai rajuja". Ja sekös ottaa päähän. Ja ne ilkimykset vielä dubbaavat sen.
Etsillee.
Oho...! Kymmenen vuotta vanha viesti ja sen sisältö (ikäkävä kyllä) pitää viellä nykypäivänäkin paikkansa. Ei sitten ole opittu vanhoista virheistä..... =(
VIHAAN KUN IHMISET KIRJOTTAA PIKACHUN NIMEN VÄÄRIN. SE EI OO PIKATCHU TAI PIKATSU! YRITTÄKÄÄ YMMÄRTÄÄ >: 0
On se ny ihan hirveetä :P Mitä pahaa siinä on jos ei osaisi..?