meille syntyi (ilmeisesti viimeyönä) pentue,isolle koiralle,ekat pennut. oli oikeinkin hienosta yhdistelmästä ja narttu itse rauhallisuus ja odotusika oli ihan normaali.pentuetta varten oli oma suojaisa turvallinen paikka jossa ollut ikänsä,eikä mitään ylimääräistä ole tapahtunut. eilen tuli lapsivesi, ja narttu vuoti hetken. asettui. ajattelin antaa hetken levätä ja kerätä voimia. sen jälkeen ei ole tapahtunut enää mitään. eikä vatsassa tunnu enää mitään. maitoa tihkuu ja makoilee kuin oisi pentue tissillä. miten voi olla totta tämä.
emä ja pennut
sosaddd
8187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
vie koira eläinlääkäriin, pian. Saat selville, onko synnyttänyt ( ja syönyt) pentunsa vai onko vain valeraskaus
vie koira eläinlääkäriin. Siellä selviää, synnyttikö koira todella pennut ( ja söi ne, jos ei löydy mistään) vai onko kyseessä valeraskaus
Jos kyseessä on polttojen loppuminen, pennut on erittäin todennäköisesti jo kuolleet kohtiuun. Äkkiä eläinlääkärille ettei kuole emokin.
SELVISIKÖ MOINEN MYSTEERI? PENNUT??
Huono provoksi, koska jos olisi oikea-aikaisesti synnyttävä naaras, joka varsinkin tietoisesti hienosti astutettu, olisit valvonut synnytystä tarkasti. Olen hoitanut kissojen synnytystä, ja todellakin valvonut niiden vierellä yöt silloin. Osa kissoista on tarvinnut apua, osa ei.
Koira el,ja selvität asian siellä.Ei kukaan voi olla niin vastuuton,ettei vie koiraa lääkäriin tuossa tapauksessa.On eläinrääkkäystä evätä koiralta tai muulta lemmikiltä eläinlääkärin apu,silloin kun lemmikki sitä tarvitsee.Jos ei ole rahaa viedä eläinlääkäriin,ei pidä ottaa mitään eläintä.Se on se eläin joka kärsii sitten omistajan köydyydestä.Joten ottakoon ne,joilla on varaa myös ne asiaan kuuluvasti hoitaa.
Höpöhöpöjuttu.
meilläkin kun sai sammakot poikasia,niin kyllä oli iso itku kun ei saatu kaikkia pelastettua. ainakin 100 jäi kuoriutumatta. on kaikkemme tehty ja annettu niin ei. lekuri tuli kaliiksi kun jokapoikaa käytettiin vielä avattavana . myn talon juuri että saa osan ees maksettua. naapurit katsoivat että ei ole totta.. mutta minusta ovat oikeasti pienisieluisia ja kateellisia. .. p.s. ottaisko joku adoptioon muutaman pojan?meillä ei ole enää asuntoa niin aika hankala kuskata epeleitä repussa.