Ihmetyttää,kun alueella omat nettisivut,ja on yhteydenotto mahdollisuus. Mutta kun laittaa postia ja haluaa asialliseen kysymykseen(itsellemme tärkeään)vastauksen niin ei saa. Ei kumpanakaan kesänä!!! Alue sinällään ihan ok, Suihkutilat just semmoset kun pitääkin,saa rauhasa pesytyä. Tosin pv-käviät ts. ei kausipaikkalaiet joutuu olemaan semmosilla sepelipaikoilla jonne ei katosta oikeen hyvin voi pystyttää,eikä muutenkaan kiva jalan alla kivenmuhkareet.
Aiakaspalveluun,ystävällisyyteen sais panostaa..vai k o h o r e l l a a n k o siellä ihmisiä pärstäkertoimen mukkaan.Siltä vaikuttas.
Lukkuhaka Isokyrö
5
355
Vastaukset
- Eienääkoskaan
Me vaunuiltiin ensi kertaa siellä 2003. Tykättiin,oli kohtelias isäntäpari jne. Sitte sairastuin ja alako sairauteen liittyen paino nousta todella paljon,mentiin alueelle uudemman kerran joskus 2009,olipa kohtelu muuttunu. Sitte saunas kuulin(luulivat puhuvansa keskenään)että haukkuvat ns. seläntakana. Pahamieli tuli ja sen koomin ei olla sinne menty,eikä tulla menemäänkään. Semmosta kalliotahan se on alueena ja aika kolkkoa. Onneksi siinä on edes se ravintola Kallio...jtn. Muuta tämä meirän kokemus,käykää ihmeessä,pettymässä hlö kohtaisesti.
- RahatMuualle
Eienääkoskaan,kokemuksesi perusteella lukkuhaassa kohdellaan "pärtäkertoimen" mukaan. Meillä samansuuntaista kokemusta alueelta. Ikävää että osa alueista ei osaa ajatella taloudellisesti, asiakkaat vähenee,jos kohtelu ei ole hyvää/tasapuolista. Tänä kesänä kierrämme ns.kaukaa kokoalueen,niin teimme jo viimekesänäkin,ja tästä eteennpäin,samoin vejieni kolme perhekuntaa. Onneksi Suomessa on paljon hyviä alueita joissa osataan ottaa vierailijatkin kohteliaasti vastaan. Maksavia asiakkaitahan menkin olemme.
- EriLaine
Vinoilu ja kiusanteko on hyvin jokapäiväistä käytöstä pohjalaisille tolvanoille, ei sitä tarvitse sietää! Löytyyhän näitä selkääntaputtelijoiden kerhoja muualtakin mutta ei niihinkään tarvitse mennä. Samanlaiset viihtyvät samanlaisten seurassa.
- pohjalainen_pössöys
Pohjalainen pössöys ja asiakaspalvelu ei oikein natsaa yhteen
- eikustipolje
Eipä nuo nettisivut pelitä missään muuallakaan. Esim:Kela jne...
Nykyaikana ei puhelimella saa yhteyttä ja käsketään mennä nettisivuille, mutta nekin on tehty niin tökerösti, kuin olla ja voi.Tahallaankohan ettei vain ole ns, liikaa työtä.
Joku tuumasi, että netti on vanhanaikainen, eikä kukaan nykyaikana enää lue esim: sähköpostiakaan, kuin sanunnaisesti.
Nyt kun tuo kirjepostikin kulkee vain kolmena päivänä viikossa, niin lopultahan posti hukkaa nuo loputkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896052KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3365351Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222707Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841885Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051697- 1141581
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181543seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241464Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351413