Kertokaa....

Eli siis joo...Oon 13v. ja kysyn nyt teiltä et oonko liian painava? Mun mitat on: 161,3 cm ja 47 kg.

Ei mitään haukkui kiitos, muutenkin on masennusta. Otan kaikki kommentit (paitsi haukut) hyvällä...
11400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Onko sinulla joku sairaus vai miksi olet noin lihava? Ottaisin yhteyttä pikaisesti lääkäriin.

1Äänestä

E missään nimessä ole liian painava. Pyydä äitiäsi tuoman tai hae itse kaupasta jättipussilliset sipsejä ja juustonaksuja ja nakkeja. Lisäksi lettutaikina ainekset ja hilloja ja kermaa vaahtoa varten. Syö sipsit ja naksut ja vedä letut jälkkäriksi. Ruokajuomana toimii koko aterioinnin ajan tuo siirappi.

Jatka tätä ruokavaliota sinnikkäästi ja tuotapikaa huomaat olevasi äitisi kokoinen tosinainen, jota ei tuuli vie.

1Äänestä

Oletko tyttö vai poika ? Helpompi myös arvioida kun tietää kumpi sukupuoli kyseessä koska pojilla ja tytöillä kroppa toimii hiukan eri tavalla.

Äänestä

Et oo

Äänestä

Tsiisus mitä shaibaa tässäkin kessassa on kirjoitettu. EI, Et ole lihava. Sen näet itsekin sinun bmi:stä, olet normaalipainoinen hoikka. Ole huoleti!

Äänestä

No riippuu ihan siitä varmaan miltä olo tuntuu. Ei me tiietä sun tuntemuksista. Minun sisko oli ikäisenäsi ja pituisenasi enimmillään lähes 2 kertaa painavampi, mutta laihduttelun jälkeen lukion ekalla jo hyvinkin hoikka ja sopusuhtaisa. Kyllä keho enenpitkää hakee sen rakenteelleen parhaiten sopivan painonsa, kuhan sitä ei tahallaan riuduta tahi lihota.

Äänestä

Et ole.

Jos et usko puhetta, niin netti on painoindeksilaskureita täynnä.

Äänestä
  • Haha😂😂
    Niillä yritetään ylisyöttää ihmiset aivokuolleiksi!😂

    Äänestä

  • old_profile_94599 kirjoitti:

    Haha😂😂
    Niillä yritetään ylisyöttää ihmiset aivokuolleiksi!😂

    Eiköhän se tuollainen paskanjauhaminen ne aivot ennemminkin kuoleta. :)

    Äänestä

Et todellakaan oo ylipainonen. Ite oon 13w 162cm pitkä ja painan 55kg ja mulle lääkäri sano et se on normaali paino viel...

Äänestä

Et oo todellakaan liian laiha. Muutama kilo lisää niin ei tule anoreksiaa. Itelläkin masennus ja mietin kokoajan oonko liian lihava. Tsemppii 👍

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tällänevaa kirjoitti:

Eli siis joo...Oon 13v. ja kysyn nyt teiltä et oonko liian painava? Mun mitat on: 161,3 cm ja 47 kg.

Ei mitään haukkui kiitos, muutenkin on masennusta. Otan kaikki kommentit (paitsi haukut) hyvällä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu