Tänään keskustelin kikissä yhden tytöm kanssa, siinä esittäydyttiin ja keskusteltiin ja keskusteltiin myös snäpissä. Aina kun lähettää hänelle viestin hän vastaa heti ja kun emme keksi puhuttavaa lähetämme hymiöitä. Hän on kehunut minua ja minä olen kehunut häntä. Meillä on samanlainen huumorintaju . Olen rakastunut häneen vaikka olenkin melkein 2v. Vanhempi.
Jossain vaiheessa haluan kertoa hänelle tunteistani, mutta tarvitsen apua; millon kerron hänelle ja miten?
Auttakaa!
Rakastunut?
7
231
Vastaukset
- JoUajajjgg
Pilluuuuu
- Asiaa_Vai_Paskaa
Asiaa!
- Paskaa_Ei_Asiaa
Perseee
jätä kertomatta
- ApApEliAloittaja
Saako kunnollisia vastauksia?
- Niijookai
Älä kerro, säikäytät vaan. Ku ootte jonkun aikaa jutellu ja tutustunu nii pyydä ulos, sillai voit näyttää kaikkein hienovaraisimmin kiinnostukses. Ja sit seurustelua ei aloteta kysymällä "alakko", vaa yleensä noin kuukauden tapailun jälkee yhdessä sovitaan että nyt ei enää tapailla muita=seurustellaan.
- Mikaele
Onko kyseessä netissä tutustuttu tyttö vai asuuko samassa kaupungissa? Tunteista ei kannata kertoa heti. Tutustukaa ensin toisiinne kuukauden vähintään. Tyttö voi olla kiinnostunut sinusta jos näyttää sen esim. Kysymällä sinusta asioita ja kertoo omia salaisuuksiaan sinulle. Nämä ovat vain esimerkkejä koska on monta tapaa näyttää ja piilottaa oma kiinnostus jos on epävarma niin voi kokeilla ns. Kepillä jäätä.
Hän vastaa viesteisihi heti kertoo että hän haluaa puhua sinulle ja selvästi vietätte puhelimen kanssa paljon.
Kokemuksesta voin sanoa että tunteita ei kannata ilmaista heti. Tutustuminen on paras vaihtoehto :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291313
- 99833
- 75640
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m149408Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30387Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368