Rautakloridia

Mistä saa edukkaasti rautakloridia.Apteekkihinnat ovat kovin suolatut.
42095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Esimerkiksi Suomen taidegraafikoilta. tai sitten, soitat esim. johonkin taidekouluun ja kysyt, mikä tukku sitä toimittaa suuremmissa erissä hieman halvemmalla.

Äänestä

Kysy jostain taiteilijoiden omalta grafiikanpajalta, taiteilijaseurojen pajoilta. Hankkivat vahvaa liuosta laimennettavaksi litroittain, saattavat vähän sitä myydäkkin.

Äänestä

...tuo etsimäsi rautakloridi samaa tavaraa kuin esin bebek:issä (Hki) myytävä ferrikloridi? myydään kiteinä, hinta noin 6 euroa kilo, liuos tulee vaan kun laittaa kiteet veteen...kaninpapanan näköisiä pippanoita, liuos syövyttää kuparia ja myös muita metalleja...

Äänestä
  • sitä samaa se on, kiteisenä vaan.
    lisäksi tarvii ominaispainomittarin et saa laimennettua sen käyttöliuoksen, 28-32 astetta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kerkko kirjoitti:

Mistä saa edukkaasti rautakloridia.Apteekkihinnat ovat kovin suolatut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu