Taas tuli Tampereella nähtyä kun Bemaripelle veti 40km/h alueella aivan mieletöntä vauhtia.Kova oli näyttämisen halu.
Bemaripelle taas
29
427
Vastaukset
- ladalla
Kauheita kaahaajia nuo bemarin omistajat?
- ssssssshj
Kyse on nopausrajoitusten noudattamisesta. Sitä taitoa ei Bemu ja Audikuskeilla ole että täytys sääntöjen mukaan ajaa.
Taidat olla kateellinen kun BMW-herrasmies näytti maajusseille vähän dynaamista ajoa.
- Justjust_
Todelliset herrasmiehet ajaa rajoitusten mukaan. BMW-vajakit tietysti asia erikseen.
- wwdss
Taitaa juuri suurin osa BMW kuskeista olla tälläisia :
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016041421417593_uu.shtml
- olispaajanutojaan
Ei ole uutta. Pari päivää sitten 4 ruuhkassa bemu kuski lähti ohittelemaan vaikka autoja tuli vastaan. Valitettavasti ei kolaroinut...
- laatuautoilija
Ei oo mitään vastaan Bmw autoja mutta ne eniten törttöilee liikenteessä. Ollaan ku Euroopan omistajat vaikka vanha paska alla.
- kiirekinvoiolla
Kateutta vai kotipoliisitautia?
Mitä sillä on väliä jos joku menee. Sehän on vaan hyvä kun menee. Avaa silmäsi ja nauti siitä, kun joku menee. Eipä seiso tukkeena "hienon " auton kanssa. Sinua harmittaisi enemmän, jos se olisi tullut eteesi ajamaan upean bemarinsa kanssa. Onneksi meni, etkä nähnyt kun vilauksen.- Pertsa_ja_BMW
Poikaystävän kaa sovittii romanttinen tapaaminen,siksi oli kiire. Bemmifrendit ymmärtää tän.
- Autoilija_Antti
Onhan noita oppinut varomaan. Ilmeisesti autokoulun apuluokalta valmistuneet saavat ajaa vain BMW merkkistä ajoneuvoa. Onkohan se ajokortin eritysehdoissa että tämän kortin haltijan aivokapasiteetti ei riitä normaalien liikennesääntöjen noudattamiseen ja sen vuoksi hänen tulee ajaa vain BMW merkkisellä ajoneuvolla jotta normaalit tienkäyttäjät osaavat varoa.
- kerrostalokyttääjiä
Suomalaisen märkä uni, päästä sakottamaan Bemukuskia, ihan mistä syystä tahansa.
- B.M.Wforever
Suomalainen mies ymmärtää Saksalaista laatua. Eleganttia, kehityksen huippua sekä kestävää ja hiljaista. Muut tulevat perässä.
- Juu_
BMW voi olla kehityksen huippua. Kuskit kehityksen pohjalla.
- fassssss
En arvosta pätkääkään BMW kuskien asennetta.Aivankuin säännöt eivät koskisi heitä lainkaan.Lapsellisia pikkupoikia taitaa olla suurin osa.
- Bimmer62
Lahden moottoritie 265km/h ja viel kiisselikone. Vituttaako Toyotamiehet :D
- ei.Tojoa
mutta silti ei ääretön tyhmyytesi vituta. Jos juttusi olisi edes tosi, niin kauan et kortistasi ja mummon antamista dieseleuroista saisi nauttia.
- otamme.osaa
Vain junttihomot ajelevat muna pystyssä ja persereikä hellänä Bemarilla ylinopeutta Lahden motarilla.
- Bimmer62
Mä olenkin homo ja mun huvit on sen mukaiset. Bemarissa muna kasvaa kun nopeus nousee,mitäs kateelliset siihen sanotte?
- Vimmer62
Kato kun ottaa päähän :D vituttaako köyhät?
- Bemmulipoitsu
Järjen köyhyys aina vituttaa kun on bemari alla ja mies ottamassa poskeen,nopeutta 200km/h....mutta minkäs teet... :D
- Vimmer62
Autokin maksaa enemmän kun teidän 3 vuoden palkka :D
- juu.varmaan
Sinä et valitettavasti sellaista omista.
- bimmerikloppi
Isipäs osti mulle uuden Bemarin ei tarvi enää kattella minua 20vuotta vanhempien koko elämänsä töissäkäyvien isottelua liikenteessä kun voin surutta kyykyttää ihan miten haluan ne upouudella bimmerilläni. Olen maanteiden kuningas pois tieltä!
- Vimmer62
Me BMW- miehet tykätäänki miesten vehkeistä. Miesten vehkeet on meidän BMW -miesten mieleen.
- vimmeri62
Kato köyhän pitää näköjään varastaa jopa nimimerkki :D
- vimmeri62
vimmeri62 kirjoitti:
Kato köyhän pitää näköjään varastaa jopa nimimerkki :D
Varastetulla bemmillä on kaltaiseni köyhän ja syrjätyneen pummin kiva kaahata muna pystyssä motarilla 265km/h... :D
- Rkhjehfj
Juu ihan varmasti nuo amislippispäät on hiukka klahjoja. Mulla itsellä uudehko vitos bemmi ja ajan kyllä iisisti ja sääntöjen mukaan. Tunnen pari muutakin harmaata pantterit jolla on bemmi ja ovat kyllä fiksuja herrasmiehiä. Olin muuten pari viikkoa sitten fillareille liikkeellä ja ainoa joka antoi tietä vilkkaassa risteyksessä oli keski-ikäinen herra bemarillaan. Joten eipä yleistetä liikaa. Ajan biimerillä ihan vain siksi kan nautin sen ominaisuuksista ja hiljaisuudesta.
- MiksiKadehtiaBemaria
Mistä Bemarilla ajavat saavat päähänsä että heidän kyrvänjatkeestaan muut olisivat kateellisia? Miksi ylipäätään Bemaria pitäisi kadehtia? Rahoituksella jokainen pystyy ostamaan Bemarin jos omat rahat ei riitä. Katsastustilastojen mukaan Bemari ei täytä mitään vähähikaisen laatuauton kriteereitä. Myöskin autourheilussa "Bayerilaiset" eivät muutamaa kansallista lajiluokkaa lukuun ottamatta juhli. Wolkkarit, Citikat ja Hyundait juhlii rallissa, Bemari loistaa poissaolollaan. Eli millään sporttisuudellakaan ei Bemari voi kehuskella. Miksi siis Bemari pitäisi kadehtia? Ja vittuilijoille tiedoksi että minulla itselläni on ollut kaksikin Bemaria.
- vimmeri62
Mää oonki köyhä homo ja huvit mulla sen mukaiset :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14514433Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va446042SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685630Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant214760Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124417HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.604246Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot233924"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703