Havana tänään

PinardelRio

Onko ketään joka olisi käynyt tässä viime aikoina Kuubassa? Lähinnä kiinnostaisi kokemukset jotka liittyvät USAn suuntaan avautumisessa. Onko hintataso jos noussut jne.

6

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • noyese

      Kuuban pojat "tuli" Tampereelle? !

      • hyväkuubalaiset

        Siis Kuuban pojilta "tuli" Tampereella, oikein monelta pojalta. Myös siltä yhdeltä joka tyydytti itseään 9-vuotiaan tytön edessä.


    • kolmeneljä

      Salsaa.Onhan noita kuuban poikia tuolla Suomen salsaporukoissa.Miksi mennä merta edemmäs

      • Toluca

        Mutta aika vähän niitä on täällä Dominikaanisessa Tasavallassa, siksi ihmettelenkin, etteivät kirjaile Kuuban osioon?


    • Vidunjunttitrollit

      Itse menossa Kuubaan ja selailen maasta tietoa, kiitos keskustelun avauksesta! Harmi, että tämän viestiketjun vastauksissa ei ollut yhtä ainutta tiedon jyvää..

    • Mahtisonni007

      Kävin kesä-heinäkuussa parin viikon reissun. Hintataso ei ole juurikaan muuttunut. Sinne Fidelin ja Raoulin kämpän viereen Maleconilla oli ilmestynyt näyttävä USAn lähetystörakennus. Koosta päätellen siellä on satoja ihmisiä "töissä". Samoille kulmille Cohiba hotellia vastapäätä avattiin juuri kauppakeskus. Tavaraa oli reilusti, merkkiurheiluvaatteita jne. Itsekin odotin näkeväni jenkkituristeja mutta onneksi heitä ei vastaan tullut. Ehkä siksi että kelit ovat kesällä Havannassa aika tukalan kuumat. Joku tiesi kertoa että heitä löytyy enemmän etelästä Santiago de Cuban liepeiltä ja Holguinista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      396
      2092
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1939
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      250
      1405
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1049
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      56
      965
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      938
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      39
      818
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      779
    9. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      75
      750
    10. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      734
    Aihe