Ulosoton kesto

Ihan yksinkertainen kysymys, kuinka kauan menee n. 30000 euron ulos ottoon? Puoltosta vuotta nyt maksettu n.650€ kuussa. Voisin kysyy tietenkin uo:lta mut ei halua heidän kans vääntää. Todellakin haluan tehdä töitä ja maksaa velkani pois, joten ei tartte antaa mitään p kommentteja. Syyt ovat ihan omat Ja ns velka vanki olen niin kauan kun homma hoidettu.
4145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Riippuu tuloistasi ja toki myös siitä, onko sinulla paljon pieniä luottoja, jolloin ulosottokulut kasvavat merkittäviksi. Itsellä meni 20 000 ulosmittauksiin pari vuotta, mutta silloin erät olivat suurempia kuin sinulla. Mutta toivotan kestämistä, kyllä ne aikanaan loppuvat ja kokemuksesta tiedän, että silloin tuntuu hyvältä.

Äänestä
  • Monta luottoo on. Kiitos kommentista. Itsellä tulot kuukausittain muuttuu ja jonkun verran enemmän menee mut ajattelen pienimmän mukaan. No nythän ne pienenee tulot, kiitos nykyisen hallituksen kun hoito alaa rokottaa. Velka myös varmaan himppu penempi.

    Äänestä

  • köy kirjoitti:

    Monta luottoo on. Kiitos kommentista. Itsellä tulot kuukausittain muuttuu ja jonkun verran enemmän menee mut ajattelen pienimmän mukaan. No nythän ne pienenee tulot, kiitos nykyisen hallituksen kun hoito alaa rokottaa. Velka myös varmaan himppu penempi.

    Puoli+vuotta+vielä+ja+taulukkomaksut+loppuu+eli+koko+maksamalla+summalla+saat+lyhennettyä+pelkästään+velkoja.+Veikkaisin+että+5+vuotta+jos+uo+lyhentelee+velkoja+järkevästi+eli+kuten+esim+mulla,+tässä+kuussa+10+velkojasta+maksettiin+kahdelle+suhteella+80%/20%,+ensi+kuussa+sitten+joku+muu+saa+ison+osan+jne.

    Äänestä

Ei mene kuin max kolme vuotta jos tuo 30000 oli siis se alkuperäinen velkasumma, jota olet nyt 1,5 v lyhentänyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


köy kirjoitti:

Ihan yksinkertainen kysymys, kuinka kauan menee n. 30000 euron ulos ottoon? Puoltosta vuotta nyt maksettu n.650€ kuussa. Voisin kysyy tietenkin uo:lta mut ei halua heidän kans vääntää. Todellakin haluan tehdä töitä ja maksaa velkani pois, joten ei tartte antaa mitään p kommentteja. Syyt ovat ihan omat Ja ns velka vanki olen niin kauan kun homma hoidettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu