Mitäs pitäs tehä et sais kulkee kyseisen skoban 60km/h
Keeway ry6 viritys
12
4145
Vastaukset
- faact
Moi. Eihän tuota saa nopeasti, halvalla ja helpolla kulkemaan. Oma entinen F-act kulki variaattorin prikan poistolla hieman yli 50 mittarinopeutta ( vakio tasan 40 ). Veikkaisin, että tuohon päälle tehoputken laittamalla pääsee sen 60. Putkeksi käy vaikkapa Giannelli go, jossa oleva kuristusprikka on helppo poistaa.
Oma Keeway-seikkailu sai nopean lopun moottorin kampiakselin hajottua yksi kesäkausi ja 3 tkm ajettuna. Takuun kanssa ei saanut mitään neuvoteltua. Eivät korjaa vanhaa moottoria, tilalle ei hankita toimivaa ehjää. Itse olisin korjannut halvimmilla tarvikeosilla veloittamatta työstä. Kustannus noin 200 euroa. Ei suostuttu tähänkään.- peugeot.c-tech
Mitäs pitäs tehdä, että saisi kulkemaan maksimissaan 60km/h?
Kun kulkee mittarinäyttämän mukaan enimmillään 80km/h. Jos ottaa ilmanputsarin ilmanotosta supistusholkin pois, ei mittarin lukemat riitä.
Ei ole tietoa, mitä vehkeelle on tehty, mutta vähempikin vauhti riittäisi.
Millainen kuristussysteemihän siellä pakarissa on ollut? Vai onko ollut minkäänlaista?
Variaattorin prikka on tietty yksi todennäköinen mahdollisuus, että se on poistettu.
CDI-boxi on merkiltään Dellorto enkä tiedä, onko sekään alkuperäinen. - kemboi
kampiakseli rikki koska liian lujaa kiristit etuvarin kiinni
- tampioko
Ajonopeutta voi rajoittaa myös kaasukahvasta ( käännät sen verran kun uskallat / haluat kulloinkoin ajaa ) Jos mopo muuten toimii, en tekisi mitään tutkielmia laitteelle, että oko tätä nyt viritetty ja miten.
- peugeot.c-tech
Totta, mutta se käy kukkaron päälle, jos poliisit jostain syystä haluavat testata ajokin nopeuden. Ei silloin auta selittää, että ajan vain sallittua nopeutta. Nimimerkkiisi "tampioko" en ota kantaa. Voit olla, tai sitten et, mutta se ei liity edes tähän asiaan. Eikä kuulu minulle.
- mopomiäs
Prikka variaattoriin, noin millin paksu paikkaansa sopiva. Vakioputki paikalle. Sinun putkesi on nähtävästi laikattu auki ja kuristukset poistettu jonka jälkeen hitsailtu kasaan. Korvaavaksi pakoputkeksi käy pienellä sovittelulla "motoforce plus" hintaan noin 80 euroa. Tai muu vastaava vaakaminarellin pilli. Dellorton cdi-boksi ei tässä ole alkuperäinen, eli tulisi vaihtaa rajoitettuun.
Kustannukset sata euroa. Taitoa ja viitseliäisyyttä vaaditaan myös.- peugeot.c-tech
Mikähän se alkuperäinen rajoitettu CDI-boxi olisi? Että kävisi sähköliittimetkin yhteen?
- jatkan
Tämä 60-nopeuden tavoittelu on turhaa. Saman lailla se on laiton käyttää tieliikenteessä. Pitää olla 30 mailia / 48 kmh maksimissaan, mikä mopolle sallittaan.
- Anonyymi
Hei tuota jos vaihdan kyseiseen keeway ry6 tehoputken niin lasketaanko se virittämiseksi?
- Anonyymi
Tai jos hion prikan pois niin onko se virittämistä ja paljonkohan se mahtaisi kulkea kun se kulkee nyt semmoista 45-50 ja muuttuuko siitä ääni?
- Anonyymi
Onko rajottimen pois otto laillista? Lasketaanko se virittämiseksi?
- Anonyymi
äitis näkee fäm tush keissi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812336- 1831944
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1711784Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1171610Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311555- 1131355
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711155Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1661096Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771093Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,591045