Keeway ry6 viritys

Skobary6

Mitäs pitäs tehä et sais kulkee kyseisen skoban 60km/h

13

4679

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • faact

      Moi. Eihän tuota saa nopeasti, halvalla ja helpolla kulkemaan. Oma entinen F-act kulki variaattorin prikan poistolla hieman yli 50 mittarinopeutta ( vakio tasan 40 ). Veikkaisin, että tuohon päälle tehoputken laittamalla pääsee sen 60. Putkeksi käy vaikkapa Giannelli go, jossa oleva kuristusprikka on helppo poistaa.

      Oma Keeway-seikkailu sai nopean lopun moottorin kampiakselin hajottua yksi kesäkausi ja 3 tkm ajettuna. Takuun kanssa ei saanut mitään neuvoteltua. Eivät korjaa vanhaa moottoria, tilalle ei hankita toimivaa ehjää. Itse olisin korjannut halvimmilla tarvikeosilla veloittamatta työstä. Kustannus noin 200 euroa. Ei suostuttu tähänkään.

      • peugeot.c-tech

        Mitäs pitäs tehdä, että saisi kulkemaan maksimissaan 60km/h?
        Kun kulkee mittarinäyttämän mukaan enimmillään 80km/h. Jos ottaa ilmanputsarin ilmanotosta supistusholkin pois, ei mittarin lukemat riitä.
        Ei ole tietoa, mitä vehkeelle on tehty, mutta vähempikin vauhti riittäisi.
        Millainen kuristussysteemihän siellä pakarissa on ollut? Vai onko ollut minkäänlaista?
        Variaattorin prikka on tietty yksi todennäköinen mahdollisuus, että se on poistettu.
        CDI-boxi on merkiltään Dellorto enkä tiedä, onko sekään alkuperäinen.


      • kemboi

        kampiakseli rikki koska liian lujaa kiristit etuvarin kiinni


    • tampioko

      Ajonopeutta voi rajoittaa myös kaasukahvasta ( käännät sen verran kun uskallat / haluat kulloinkoin ajaa ) Jos mopo muuten toimii, en tekisi mitään tutkielmia laitteelle, että oko tätä nyt viritetty ja miten.

      • peugeot.c-tech

        Totta, mutta se käy kukkaron päälle, jos poliisit jostain syystä haluavat testata ajokin nopeuden. Ei silloin auta selittää, että ajan vain sallittua nopeutta. Nimimerkkiisi "tampioko" en ota kantaa. Voit olla, tai sitten et, mutta se ei liity edes tähän asiaan. Eikä kuulu minulle.


    • mopomiäs

      Prikka variaattoriin, noin millin paksu paikkaansa sopiva. Vakioputki paikalle. Sinun putkesi on nähtävästi laikattu auki ja kuristukset poistettu jonka jälkeen hitsailtu kasaan. Korvaavaksi pakoputkeksi käy pienellä sovittelulla "motoforce plus" hintaan noin 80 euroa. Tai muu vastaava vaakaminarellin pilli. Dellorton cdi-boksi ei tässä ole alkuperäinen, eli tulisi vaihtaa rajoitettuun.
      Kustannukset sata euroa. Taitoa ja viitseliäisyyttä vaaditaan myös.

      • peugeot.c-tech

        Mikähän se alkuperäinen rajoitettu CDI-boxi olisi? Että kävisi sähköliittimetkin yhteen?


    • jatkan

      Tämä 60-nopeuden tavoittelu on turhaa. Saman lailla se on laiton käyttää tieliikenteessä. Pitää olla 30 mailia / 48 kmh maksimissaan, mikä mopolle sallittaan.

    • Anonyymi

      Hei tuota jos vaihdan kyseiseen keeway ry6 tehoputken niin lasketaanko se virittämiseksi?

    • Anonyymi

      Tai jos hion prikan pois niin onko se virittämistä ja paljonkohan se mahtaisi kulkea kun se kulkee nyt semmoista 45-50 ja muuttuuko siitä ääni?

    • Anonyymi

      Onko rajottimen pois otto laillista? Lasketaanko se virittämiseksi?

      • Anonyymi

        äitis näkee fäm tush keissi


    • Anonyymi

      🦶🥀👅

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5354
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      50
      1391
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      11
      817
    4. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      47
      789
    5. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      788
    6. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      46
      772
    7. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      52
      767
    8. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      49
      756
    9. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      745
    10. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

      JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
      Maajussille morsian
      8
      734
    Aihe