epätoivoisestirakastunut

epätoivoinensydän

Voitteko katsoa, mitä kortit näyttävät. Olen rakastunut mieheen, jolla on perhe ja kaikki asiat kunnossa. En halua heittäytyä hänen jalkoihinsa kynnysmatoksi tai ruveta hänen rakastajattarekseen. Välttelen häntä kaikella tapaa. Minusta kuitenkin tuntui ensi hetkestä asti, että meidät on jollain tavalla tarkoitettu yhteen, en pysty unohtamaan häntä ja antaa asian vain olla. Hän ei tiedä tunteistani. Johtaako kohtalo meidät yhteen vai onko parempi, että kärsin ja unohdan. Vai olisiko minulla mahkuja häneen, olisinko se nainen, jota hän on odottanut koko elämänsä?

5

692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • UusiElämäAlkakoon

      Riivaajahenget vapisevat ja lähtevät kun paikalla tai siis jossain ihmisessä asuu Pyhän Hengen täyteys, Jeesuksen kirkkaus, totuus, voima, väkevyys, ilo, Jumalan rauha, rakkaus, armo, anteeksiantamus.

      Saatanan henget ovat pahoja, valheen henkiä.
      Jumalan Pyhä Henki on totuuden henki.

      Valkeus on enemmän kuin pimeys.
      Totuus on enemmän kuin valhe.
      Elämä on voimallisempi kuin kuolema, iankaikkinen elämä.

      Saatana yrittää riistää nämä kaikki ihmiseltä, hänestä sanotaan että hän on tuhanten juonten mestari ja kiertää ja kietoo.
      Mutta Kristus teissä, kirkkauden toivo, hänessä ja hänellä on herraus ja voima.

      Lausu Jeesuksen nimi koko elämäsi ylle, pyydä Jumalaa täyttämään sinut hänen Pyhällä Hengellään, niin et ole enää missään opintuulissa ja alkeisvoimissa riippumassa ja niiden viskeltävänä.

      Saakoon itse Kristus ilmestyä ja kirkastaa itsensä sinulle, juuri sinulle.

    • justiinsanna

      Unohda hänet. Älä lähde rikkomaan perheonnea. Minkä jumalan on yhdistänyt sitä älköön ihminen erottako.avaa silmäsi ja etsi vapaa mies

    • NytOikeasti

      Koetapa ajatella sydämellä! Mielestäni olisi todella Äärimmäisen itsekästä sinulta lähteä jahtaamaan perheenisää, eli tietoisesti rikkomaan lapsilta turvallista perhettä. Jos sen teet, siedät hävetä, etkä onnea ansaitse! Tämä siis ihan nuoren sinkkunaisen suusta, en voisi todella kuvitellakaan lähteväni rikkomaan toisten perhettä.. Etsi itsellesi vapaa mies, kyllä niitä oikeasti hyviä vapaita miehiä tuolla piisaa.

    • Harjoittelemassa

      Harjoittelen vasta, joten älä ota tätä liian vakavasti.

      Minulle nousee kaksi korttia: miekkojen 5 ja lanttien 7 väärinpäin.
      Jos tulkitsen tätä oikein niin et ole miettinyt mahdollisen suhteen hyviä ja huonoja puolia kriittisesti etkä mitä se aiheuttaisi muille. Vaikka saisit miehen, voisit silti kokea olevasi epäonnistunut, koska suhde johtaisi erimielisyyteen muiden kanssa.

      • omiakinkokemuksiaon

        Aika hyvin katsoit


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      119
      3704
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      27
      2760
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      7
      2535
    4. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      126
      2328
    5. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      8
      2114
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      37
      1677
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      58
      1086
    8. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1000
    9. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      75
      974
    10. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      78
      933
    Aihe