Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Mihin novellit kadonneet?

ihmettelen mihin kaikki hyvät novellit ovat kadonneet?
228856
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Lama-aikana riittää yrittäjää: ne hyvät hukkuu kaupallisten "...lisää sivulta sejase" tarinoiden joukkoon. Myös krääsäkauppiaat täällä mainostelee tuotteitaan.

1Äänestä
  • Niin, mihin katosi seksinovelli.com sivusto? Vastauksena on vain "sivustoon ei saada yhteyttä" ?
    Voidaanko pornonovellista muokata siten, että kuvat poistetaan.. Ne ovat jostain pornolefoista otettuna. häiritsevät!

    Äänestä

Englanninkielisiä löytyy ilmaiseksi enemmän kun eläessäsi ehdit lukea hakusanoilla literotica ja storiesonline sekä asstr.

1Äänestä
  • Hyvät jutut on harvinaisia.

    Äänestä

seksinovellit com hävis kuin pieru kuuluisaan aavikkoon.

Äänestä
  • Harmittelen itsekin sitä..
    Enää ei sinne pääse

    Äänestä

Hyviä juttuja on vaikea löytää. Tarkoitus olisi kerätä tuonne sivustolle https://lukijankirjeet.blogspot.fi hyviä eroottisia tarinoita. Ja ajatus on lukea parhaita myös ääneen podcasteina :) Jos itseltä löytyy jemmasta hyviä juttuja, niin postia osoitteeseen [email protected] :)

Äänestä
  • blogpost on vain siitä paskapaikka että siellä ei hyväksytä kuin vaniljaseksiin liittyvät novellit. Kirjoita eläimistä tai sukulaisista ja koko sivu suljetaan.

    Äänestä

  • grgeg kirjoitti:

    blogpost on vain siitä paskapaikka että siellä ei hyväksytä kuin vaniljaseksiin liittyvät novellit. Kirjoita eläimistä tai sukulaisista ja koko sivu suljetaan.

    niin pitääkin sulkea jos kuvailemaasi sairasta paskaa sinne kirjoittelee

    Äänestä

  • hyivittu--- kirjoitti:

    niin pitääkin sulkea jos kuvailemaasi sairasta paskaa sinne kirjoittelee

    Sinun mielestä esimerkiksi Kummisetä on sitten laatukirjallisuutta kun siinä tapetaan ihmisiä ja esimerkiksi täysin viaton kilpahevonen, jonka pää vielä leikataan irti ja tungetaan omistajansa sänkyyn?

    Eikö tuo ole melkoisen sairasta paskaa ja pitäisi sen perusteella hävittää?

    1Äänestä

  • geregre kirjoitti:

    Sinun mielestä esimerkiksi Kummisetä on sitten laatukirjallisuutta kun siinä tapetaan ihmisiä ja esimerkiksi täysin viaton kilpahevonen, jonka pää vielä leikataan irti ja tungetaan omistajansa sänkyyn?

    Eikö tuo ole melkoisen sairasta paskaa ja pitäisi sen perusteella hävittää?

    Se että joku kuvaa tapahtuneita asioita ja kirjoittaa niistä kirjan tarkoittaa sitä' että ihmiset on aika sairaita paskoja.

    Äänestä

  • elvistellen kirjoitti:

    Se että joku kuvaa tapahtuneita asioita ja kirjoittaa niistä kirjan tarkoittaa sitä' että ihmiset on aika sairaita paskoja.

    Pitäisikö Kummisedän kirjoittaja, sekä hänen kirjansa sitten sensuroida pois? Kaikki hänen kirjansa hävittää ja samalla poistaa hänestä kertovat detaljit kaikesta dokumentoidusta historiasta, kuten esimerkiksi sairaaloiden tilastoista, lehtien kirja arvosteluista, wikipediasta, google hakutuloksista jne. koska hän on sairas paska?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pitäisikö Kummisedän kirjoittaja, sekä hänen kirjansa sitten sensuroida pois? Kaikki hänen kirjansa hävittää ja samalla poistaa hänestä kertovat detaljit kaikesta dokumentoidusta historiasta, kuten esimerkiksi sairaaloiden tilastoista, lehtien kirja arvosteluista, wikipediasta, google hakutuloksista jne. koska hän on sairas paska?

    En ole sensuroimassa mitään, tarkoitin nimen omaan että eihän kirjoittaja ole sairas paska jos kuvaa sairasta ja paskaa maailmaa. Sensuuri ei vie kuin rajoituksiin, rajoitukset pois mahdollisimman pitkälle, kuitenkin tolkun kanssa.

    Äänestä

  • geregre kirjoitti:

    Sinun mielestä esimerkiksi Kummisetä on sitten laatukirjallisuutta kun siinä tapetaan ihmisiä ja esimerkiksi täysin viaton kilpahevonen, jonka pää vielä leikataan irti ja tungetaan omistajansa sänkyyn?

    Eikö tuo ole melkoisen sairasta paskaa ja pitäisi sen perusteella hävittää?

    Laadun määrittää se miten se on kirjoitettu. Aihe ei vaikuta kirjallisuuden laatuun. Jotkut osaavat kirjoittaa niin että vaikka kirja olisikin Kummisetämäisen raadollinen ja vieras suomalaiseen lintukotoon tottuneelle, se on kirjoitettu niin hyvin, uskottavasti,. Laajan taustatyön tehtyään kun mies pyöräyttää tuhat sivua jossa ei ole maantieteellisiä, ajallisia jne virheitä vaan historian oikeat tapahtumat on oikein kuvattu ja se fiktio mikä siihen päälle on liimattu, on uskottavaa taustan kanssa. Sitäpaitsi Kummisetä on Mario Puzon, itsekin amerikan-italialaisen, sisältäpäin kuvaama teos, se kertoo New Yorkin italialaissiirtolaisten tuomasta, alunperin sisilian saarelta, kotoisin olevasta mafia perinteestä. Ne veriset asiat joita kirjassa tapahtuu, ovat tapahtuneet hieman erilaisina todellisuudessa. ihmisiä on tapettu, hwevosen päitä on roudattu. se ei ole kuvitelmaa vaan hämärytettyä totta jottta kirjailijaa ei suoraan päätä tapeta mafian toimesta
    Zane Grey kirjoittaa lännensarjoja jotka lasketaan kioskikirjallisuudeksi. Väärin, ZG on poikkeuksellisen lahjakas ja hyvä kirjoittaja jonka perehtyneisyys asiaan takaa kirjojen faktojen ja miljöön, historian tapahtumien oikeellisuuden. Morgan Kane on norjalaisen kioskikirjallisuuden tuote, sen tekijä kirjoittaa kaikkien huhujen, villien ja valheiden, totuuden ja härän pohjalta kuvitelmaansa jolloin lopputulos on kaukana oikeasta villistä lännestä ja lähempänä Hollywoodin luomaa kuvaa lännestä. oikeasti sen ajan pistoolisankarit saattoi ampua toisiaan toista tuntia ennen kuin jompi kumpi edes osui, niin paskoja ne revolverit olivat yli viiden metrin päästä, alussa. Morgan Kane taas vetäisee 2/5-osasekunnissa ja osuu hopeakolikkoon kolmenkymmenen metrin päästä vaikka se on oikeiden faktojen mukaan mahdotonta.
    Ymmärrätkö nyt mikä ero on laatu- ja roskakirjallisuudella?

    ihan lopuksi, luepa joskus vaikka Leon urisin kolmiyhteys, tai Harmageddon, jälkimmäisessä tapahtuvat asiat saavat sinut oksentamaan. Silti niiden kaltaisia asioita tapahtui 1942-45 saksassa. onki kirjallisuus siis paskaa jos se veristä? Ei, kirjallisuus on paskaa silloin kun sitä verisyyttä ei ole mitenkään perustellusti esitelty, vaan se on vain splatteriksi sinne laitettu. splatterit on verta veren vuoksi, siis paskaa. Laadussa voi olla verta paljonkin jos niinon oikeastikin tapahtunut. ihmiset ja ihmisten teot ovat paljon pahempaa paskaa kuin yksi kirjailija pystyy keksimään, todellisuus aina julmempaa ja tyhmien ihmisten tyhmät kommentit todistavat etteivät ihmisistä suurin osa mieti hevon vitun pätkää asiaa ennen kuin heittelee IMOjaan, kuten sinä... olisin säästynyt tältäkin vaivalta jos et olisi heitellyt typeryyksiä vihaisella äänenpainollasi. Mieti enne kuin sanot jotain, tai painat enteriä... .

    Äänestä

Kirjoittanut monta tarinaa tänne, ei paljon arvosteta. Spedet ja muut trollaajat vaan raivostuttavat

1Äänestä
  • Tämä sivusto on muuttunut ihan paskaksi paikaksi. Edellisen omistajan aikana nuo trollit ja muut ääliöt heivattiin vittuun ainakin pariksi päiväksi.

    Nyt kaikki asialliset ketjut ja novellit poistetaan ja noiden kusipäiden viestit saavat jäädä näkyviin.

    Pitää varmaan alkaa laittamaan omat seksinovellit tuonne Jeesus ja Raamattu keskustelun puolelle, kun kerran uskovaiset pellet ovat valloittaneet tämän osion!

    Äänestä

itorg69.blogspot.com Tuolta löytyy jonkin verran. Ilmainen , ei mainoksia, eikä muutakaan turhaa sälää. Tarinat kokonaisia ja koottu netin syövereistä, osin vanhoja mutta myös uudempia. Kirjoittaja mainittu aina kun on tiedossa.

1Äänestä
  • Tuolla on oikeasti 5 000 novellia (pikaisesti laskin) ja viimeisin päivitys eiliseltä.

    Äänestä

Seksinovellit.com oli aikoinaan paras sivusto, mutta kaikki hyvä loppuu aikanaan.

Tällä hetkellä Pornonovellit.com vaikuttaa parhaimmalta vaihtoehdolta. Novelleja on laidasta laitaan ja häiritsevistä pornokuvistakin on jo luovuttu. Kävijämäärät vaikuttavat hieman paisutelluilta, mutta kaikesta päätellen tämä on suomalaisista sivustoista se kaikkein luetuin.

Myös Seksinovellit.org on luopunut kuvituksesta, mikä on positiivista. Suurin osa novelleista painottuu melko tavanomaiseen heteroseksiin, mikä on omista mieltymyksistä riippuen joko positiivinen tai negatiivinen asia.

Uusin tulokas on Itsetyydytys.net, jonne ilmestyy tarinoita nyt lähes päivittäin. Käykääpä sivustolla, koska sen olemassaoloa ei ole vielä kunnolla huomattu. Lupauksia herättävää materiaalia joka tapauksessa.

Pääosin näiltä kolmelta sivustolta novelleja kopioiva itorg69 mainittiin myös edellisessä viestissä. Muut sivustot taitavat olla tällä hetkellä enemmän tai vähemmän nuokahtaneita.

Äänestä

Botti- runkku homoherra on runkannut itsensä uuvuksiin ja potee huumehörhyissään särkyä nysäänsä runkaten ja valvonta siirtynyt viereiseen kammariin!

Joten lue tämä:
"MIESTEN KESKEN
Lue aiheen Miesten kesken keskusteluja (K18). Katso, mitä muut ajattelevat, ja osallistu keskusteluun. Suomi24 - tuhansia aiheita."

Äänestä

Niitä kaipailen minäkin. Sekä hyviä että huonoja.
[email protected]

Äänestä

Ketjusta on poistettu 34 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hannele-52 kirjoitti:

ihmettelen mihin kaikki hyvät novellit ovat kadonneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu