Työvoimayhdistys lopettaa

sambiaa

menikö taas rahat toimihenkilöiden kuluihin? viimeksi tuloksena 0 (nolla) työpaikkaa ja valtavat menot

10

1670

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mistätietoatarkemmin

      Onko kenties tullut "hovista" päätös perille?
      http://vaarankyla.kuvat.fi/kuvat/Vaarankylän vanhat talot/Hovi.jpg
      7.4.2016
      http://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kainuu/kavalluksesta-tuomittu-saa-jatkaa-paltamon-tyovoimayhdistyksessa/
      ...Paltamon työvoimayhdistyksen hallituksen puheenjohtajan, kunnanjohtaja Arto Laurikaisen mukaan yhdistys on ollut tietoinen oikeusprosessista ja Huvi jatkaa tehtävässään käräjäoikeuden tuomion jälkeenkin. Laurikainen tähdentää, että asiasta ei ole lainvoimaista päätöstä, sillä Huvi valittaa käräjäoikeuden päätöksestä hovioikeuteen.

    • äofeuii

      eikä lopeta, murkina lopettaa se ruokapaikka siis

    • Hupiukkona

      Hupi ukko on laajentanut toimintaansa ylävesillekkin.
      Rahat häviää ja hupi samantien...

      • Anonyymi

        Risu-ukko 2 osa kuvataan paltamossa?


    • Pariparasta

      Harmi, että näiden projektipäälliköiden valinnassa Paltamossa on aina menty pieleen...siis aina ! Eikö muka Kainuusta löydy henkilöä, jolla olisi ammattitaitoa toteuttaa sinällään hyvää toimintaa ja myös kehittää sitä. Ei muuta kuin haku päälle.

    • NottaSoon

      Ensin oli hihittävä maisteri jolle annettiin potkut. Sitten remmiin tuli poliitikko joka ei yhtikäs mitään laista jota oli lakivaliokunnassa alustamassa ja nyt sitten pitkäkyntinen. Voe herran pieksut kun näille hyväosaisille riittää rahaa myllättäväksi.

      • Anonyymi

        On tämä ns. työllistäminen järjetöntä touhua ollut läpi aikojen. Valtiovallan tuella ja hyväksynnällä harjoitetaan laittomuuksia rikkoen ihmisoikeuksia...miksei kukaan vie asioita eteenpäin EU:n ihmisoikeustuomioistuimeen asti?? Miksi täällä ollaan niin helvetin lampaita?!
        Edelleenkin siellä tärvätään veroeuroja suunnaton määrä muutaman valehtelevan ja käytännössä mistään mitään älyämättömän "työllisyysohjaajan" /kunta työpaikan ylläpitämiseksi. Suomen talousko kestää tämän pelleilyn??
        Kateudella työtöntä kohtaan on kova hinta, jos työssä käyvät haluavat kustantaa tätä "natseilua" vuodesta toiseen!


    • NottaSoon

      Noinhan monesti käy kun yhdistys ei saa tuottaa voittoa niin yhdistyksen pomomiehet korottavat voittolla palkkojaan. Mutta nyt ilmeisesti palkat ovat olleet jo tapissa ja näin sitten pääsi käymään.

    • Anonyymi

      Vieläkö Jani Kultarinne tekee tynnyrisaunoja työvoimayhdistyksellä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      65
      3286
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      142
      2327
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1868
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      171
      1559
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      86
      1439
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1426
    7. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      74
      1399
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1182
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1140
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      34
      1088
    Aihe