koirat on kiellettävä kerrostaloissa

muuttomielellä

Tänään säikähdin kunnolla. Olin syventyneenå tietokoneellani internetin ihmeelliseen maailman., kun säikähdin koiran haukuntaa. Naapurin koira louskuttaa porraskäytävässä kun omistaja vie sen ulos kuselle. Tämmöiset meluhaitat pitää saada kuriin.

7

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • moukkatonnikala

      Pornon kattelu on kiällettevä kerrostalois ettei koirat häiriinny.

      • ji9om

        Tarkoitat sä koirapornoa?


      • turhaasiivousta

        vesi lasku koirille on hyvä ehdotus. meidän talon hissi ja portaat aina karvoissa ja hiekassa.


    • lataamoonämmäsaatana

      Täällä ei ole naapurilla enää edes omaa koiraa mutta haukuttelee häiriköidäkseen ulkoiluttamiaan piskejä saatana. Sairas, muistihäiriöstä kärsivä ämmä kyseessä!

    • karvaistakahvia

      kissat ei juurikaan haittaa vaan kissan omistaja, joka pölyttää karvat alakerran naapurin parvekkeelle...

    • Muuttomielellä

      Jatkokirjoitus. Tänään ilmeisesti oli muutto tällä koiran omistaneella naapurilla. Tai sitten se oli joku muu kuljetus. Jotain kannettiin jompaan kumpaan suuntaan. Pakettiauto oli ovella ja tuon asunnon ovi oli auki. Koira oli rapussa ilman valvontaa. Onneksi koira ei mennyt ruokakassille. Olin tulossa tapahtuma aikaan ruokakaupasta.

    • Huisaatana

      Kauheeta! Koira käytävässä! Kattoko se sinua silmiin? Vai ruokakassiin makkaroiden suuntaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      127
      3158
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2805
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2192
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2108
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      130
      1978
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1951
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1192
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      984
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      12
      955
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      890
    Aihe