Lumia 640 ja kymppi ?!

Kannattaako päivittää kymppiin jos toimii hyvin tää nykyinen softa ilman ongelmia ??Mitä bugeja olette havainneet siitä?? Huonot puoletkin kiitos kympistä.
11251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

640ssä en ole havainnut mitään ongelmia, hyvin toimii win10. Tosin se on vain työpuhelin joten sitä ei yhtä paljon käytä kuin henkilökohtaista mutta kuitenkin ei mitään ongelmiä tässä 2kk aikana kun olen käyttänyt win10.

Äänestä
  • Lähtikö Here-kartat kympin myötä?

    Äänestä

  • Here.we.come kirjoitti:

    Lähtikö Here-kartat kympin myötä?

    Ei lähtenyt, ne on vain uudelleennimetty "Windows kartoiksi"

    Äänestä

Here maps , Here Drive ei ole enää käytettävissä W10 puhelimissa joten menetät ne. Windows Maps toimii navigoinnissa ääniopastuksineen samalla tavalla ..käyttöliittymä on vähän kökömpi mutta pääasian hoitaa. Mulla on 630 W10.
640XL malliini en ole vielä päivittäny 10 koska se ei tuo juuri mitään oleellista parannusta 8.1 nähden
Joskys tulevaisuudessa aioin kuitenkin päivittää tämänkin oli bugeja tai ei.

Äänestä
  • Ei menetä, ne on vain uudelleennimetty "windows kartoiksi", samat navigointiominaisuudet löytyy edelleenkin

    Äänestä

Eikä kymppipäivityksessä voi laittaa asetuksista että päivittää automaattisesti puhelinverkon kautta?

Äänestä

Ei voi laittaa, ei kaupan sovellus eikä ohjelmisto päivityksiä. Molemmissa vaaditaan wlan yhteys automaattisiin päivityksiin.

Äänestä
  • Onnistuu kuitenkin manuaalisesti puhelinverkon kautta?

    Äänestä

Manuaalisesti onnistuu vain kaupan sovellusten päivitykset ja sovellus lataukset matkapuhelinverkon kautta.
Ohjelmistopäivityksiin tarvitaan Wlan verkko.

Äänestä

onkohan asetuksissa jotain vikaa kun en voi kymppipäivityksen jälkeen kommentoida ystävän blokissa nimettömänä?


Edellisellä 8.1 päivityksellä onnistui

Äänestä

HERE karttojen tilalle on tullut "windows kartat", käytännössä vaikuttaa olevan vain uudelleennimetty HERE missä auto, jalankulku ja julkisen liikenteen navigointi paketoitu samaan. Eli samat karttaominaisuudet löytyy kympistäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arkailen_kymppii kirjoitti:

Kannattaako päivittää kymppiin jos toimii hyvin tää nykyinen softa ilman ongelmia ??Mitä bugeja olette havainneet siitä?? Huonot puoletkin kiitos kympistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu