Hometaloko?

Onko kenelläkään tietoa Suoraniementiellä myynnissä olevasta talosta? Olen kuullut huhuja, että siinä olisi ollut ongelmia mm. rakennusluvan lopputarkastuksen kanssa ja myyjä olisi aikaisemmin myynyt hometaloa ylihinnalla.
4169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Talon emäntä on aiemminkin myynyt ylihintaisia taloja. Talot päältä hienoja mutta sisältä mätää. Taloa myy sisustussuunnittelija joka on tehnyt taloon sisustussuunnitelman ja piilottanut kaikki viat. En luota tähän myyjään enkä välittäjään.

Äänestä

Avioero. Jätkällä meni hermot kun muija antaa persettä muille miehille

Äänestä

Koko ketju aloituksesta vastauksiin vaikuttaa olevan erosta katkeroituneen miehen suorittamaa mustamaalausta. Kestäisi eron kuin mies ja antaisi ex-vaimonsa jatkaa rauhassa elämäänsä.

Äänestä

Vai erosta katkeroituneen vaimon suorittamaa mustamaalausta? Sen talo se oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muutetaanporvooseen kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa Suoraniementiellä myynnissä olevasta talosta? Olen kuullut huhuja, että siinä olisi ollut ongelmia mm. rakennusluvan lopputarkastuksen kanssa ja myyjä olisi aikaisemmin myynyt hometaloa ylihinnalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu