Voitte toimia näin, mikäli tämän asiaksenne näette.
Tässä valaistuneille boddhisattvoilla tehtävä. Lähettäkää ihmiskuntaan hyviä ajatuksia ja hyviä aikomuksia. Esim. maailmassa on rauha, ihmiset ovat iloisia tai ihmiset rakastavat toisiaan. Keksitty itse lisää.
Aikomus on hyvä nähdä jo toteutuneena, niin silloin se alkaa toteutumaan. Boddhisattvoilla työ voi olla sanallista, konkreettisempaa fyysistä auttamistyötä tai ajatustyötä.
Ajatustyö yleisinä ajatuksina vahvistaa ihmiskunnan kollektiivisen tietoisuuden positiivisia kerrostumia. Ja on siten suunnattoman arvokasta, koska noista kerrostumista voi ammentaa kuka tahansa omaan käyttöönsä. Ajatukset jäävät elämään joksikin aikaa, ja positiiviset ajatukset elävät huomattavan pitkään.
Jos joku on miettinyt, että mitä tekisi, niin tässä duuni.
Hei boddhisattvat
yhdessäeteenpäin
2
204
Vastaukset 2
- Bodhisjuippi
Joo. Näin tehkäämme... Tässä bodhisatva Juipin mantra: jip-jip-jiu-jip-jip-jiu-jip-jip. Voimallinen mantra, joka tuo elämään hyvää meininkiä.
;>- ou-jeah
Olen näkevinäni, että sulla todellakin on elämässä hyvä meininki, virtaa ja huumoria. Tuosta on hyvä jatkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531077Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562