Viesti lasten vanhemmille

Terv.Mirka

Älkää nyt hyvät vanhemmat päästäkö lapsianne rippikouluun. Uskonnot vain saastuttaa lastenne aivottoiminnot ja saa heidän uskomaan olemattomiin mielikuvitus olioihin. Lapsenne ei tarvitse uskontoa mihinkään.
Tehkää lapsellenne palvelus, älkää päästäkö lapsia rippikouluun. Takaan että lapsenne kiittää tätä päätöstä myöhemmin.

13

245

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Krapu83

      höjöti höjöti.....apupapupapuva-apuvva papuvva---kipua kapua hakemaan papua-Lapuan rapua tunti keitä, armahda meitä, silmäsi peitä...

    • wertgert

      Voin päästää kun et sinä sielä kuitenkaan oo opettamassa

      • mnbvgcfds

        rikollisuuttasi edustat...

        http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/12.html
        'Meillä ei ole järkeä'

        Ymmärtämättömyydenne:
        http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/12.html
        'Meillä ei ole ymmärrystä'

        Ihmisyydestänne luopuminen:
        http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/12.html
        'Me emme kykene täyttämään käskyihin sisältyvää uskon ja ehdottoman rakkauden vaatimusta.'
        'Me emme kykene noudattamaan ihmisille säädettyä lakia.'
        'Olemme syntisiä'

        Jumalasta ja Jumalan Valtakunnan kaltaisuudesta luopumisenne:
        http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/12.html
        'Järkemme ei voi käsittää Jumalaa'

        =================
        Jeesuksen evankeliumia Johanneksen mukaan:
        10:30 "Minä ja Isä olemme yhtä."
        Ilman Pyhää Isää ja ilman Pyhää Poikaa ei ole Pyhää Henkeä!

        Luopumalla Heistä "YHDESTÄ" loupuu "HEISTÄ"
        Pilkkaamalla Heistä YHTÄ, pilkaa HEITÄ.

        Jeesuksen evankeliumia Markuksen mukaan:
        3:28 Totisesti minä sanon teille: kaikki synnit annetaan ihmisten lapsille anteeksi, pilkkaamisetkin, kuinka paljon pilkannevatkin;
        3:29 mutta joka pilkkaa Pyhää Henkeä, se ei saa ikinä anteeksi, vaan on vikapää iankaikkiseen syntiin."
        =================

        ero JUMALASTA; herra saatanasta uusi jumala:
        http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/15.html
        'Synti erottaa meidät elämän lähteestä, Jumalasta.'

        Kristitty ei ole Jumalaa ja Jeesusta palveleva kristillinen.
        http://www.evl.fi/katekismus/uskontunnustus/22.html
        'Kristitty pysyy kuitenkin syntisenä elämänsä loppuun asti.'


    • Reettamariina

      Kun lähetätte lapsenne rippikouluun, kertokaa, että aikuisena sitten joudutte maksamaan palkastanne kirkollisveroa.

    • Jätkä1995

      Ei vittu vieläkö aikuiset luulee että me oikeesti uskotaan johonkin jumalaan?
      No ei uskota. Riparille mennään vaan diksi että saa lomaa omasta perheestä ja näkee kavereita viikon ajan ja lopuksi rippijuhlissa saa rahaa ja koruja ja näinpoispäin. Ei minkään vitun jumalan takia. Koittakaa ymmärtää. Ja ainahan voi kirkosta sen jälkeen erota jos ei niitä veroja halua maksaa.

      • Olen.nähnyt

        Aika moni uskistuu riparin aikana ja tunnustaa julkisesti jumalauskonsa.


      • elegtro

        Minkä ikäisenä kirkosta eroon pääsee?


      • Yks.aikuinen
        elegtro kirjoitti:

        Minkä ikäisenä kirkosta eroon pääsee?

        18v voit erota kirkosta jos raukkamaiset vanhemmat ovat sinut sinne liittäneet kun olit vielä sylivauva.
        Uskistuneet tuskin eroavat koskaan kirkosta ja maksavat kiltisti yhden omakotitalon verran kirkollisveroja. Tätä varten kirkko järjestää näitä aivopesuleirejä lapsille.


      • honest-
        Yks.aikuinen kirjoitti:

        18v voit erota kirkosta jos raukkamaiset vanhemmat ovat sinut sinne liittäneet kun olit vielä sylivauva.
        Uskistuneet tuskin eroavat koskaan kirkosta ja maksavat kiltisti yhden omakotitalon verran kirkollisveroja. Tätä varten kirkko järjestää näitä aivopesuleirejä lapsille.

        Iso summa maksajalle, etenkin kun vastaan ottajien isopalkkaset herra(t) eivät maksa edes omia viinojaan vaan juovat seurakunnan laskuun.


    • LässynLässyn

      Hirttoköysi ei hyväksy tätä, täytyy kutsua JAR media yhteen

    • Terv.Mirka

      Vanhempien kannattaa erottaa lapset kirkosta.

      • wergwer

        Jep jep, mutta ei sun tarvi olla niin "kova" gängstagoottigimma


    • Härsikä.toimintaa

      kuinka moni muksu osaa kieltäytyä kasteesta kahden kuukauden ikäisenä? Ovat meinaan aika harvassa ja kasteen myötä jokainen viaton sekä puolustuskyvytön yksilö sitoutetaan ja alistetaan propagandan alaiseksi. Myöhemmin on odotettavissa nämä pelottelut, velvoittaminen iltarukouksiin ja kaikenmaailman liirumlaarum. Tai sitten tulee noutaja ja alkaa matka helvettiin nahkurin orsille.
      Kaksikuukautiset vauvat kyllä kernaasti pakkoliitetään uskonnolliseen yhdyskuntaan, mutta lain mukaan yksilön on mahdollista pyrkiä yhdyskunnasta eroon oma-aloitteisesti ensimmäisen kerran vasta 15-17-vuotiaana, jos saa huoltajiltaan suostumuksen.
      On häikäisevä ja suorastaan härski kaksoisstandardi, että kahden kuukauden ikäinen vauva katsotaan sopivaksi uskovaiseksi (asia on lisäksi katsottu viisaimmaksi päättää hänen itsensä puolesta), mutta vasta 18 vuoden ikäinen nuori aikuinen katsotaan lain silmissä passeliksi päättämään uskonnottomuudestaan tai vaihdosta toiseen yhdyskuntaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2059
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1520
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1289
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1170
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1160
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1074
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1018
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      243
      962
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe