Mitä PAPAN pitäs tehdä???

PappaBetalaBitit

4G LTE 50 Mbit/s Liittymä. Ensin tuli hyvin 40 Mbittiä.... nyt tulee öisin n 30 Mbittiä, mutta päivisin ja iltaisin vain 1-2 Mbit/s, videot tökkii... mikään ei toimi!
Ilmoittaa vanhoja ohjelmia 14 ja järjestelmä virheitä 3 jne..... kuiteskin öisin pelaa hyvin ja nopeasti, Saunalahden tingitty liittymä ???? onko vaikutusta? kuristavatko köyhää...? MITÄ TEEN? Mihin vien tuunattavaksi tän läppärin ?
Vai kusettaako Elisa kuristuksillaan ? Ei tällä tee mitään enää.....
Mistä Apua kun Pappa ei itse osaa ja jälkeläisetkin 1000km päässä ?
Ammunko Saunan taakse Sorsat ?

3

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • apinajagorilla

      4G taitaa päivällä pudota ---> 3G
      Kokeile vaihta pulikan paikkaa, ½-m saattaa vaikuttaa

    • Hei PappaBetalaBitit!

      Jos mobiiliyhteyksien kanssa on ongelmia, kannattaa meihin olla yhteydessä! Autetaan mielellään vikatilanteissa asiakkaitamme. Tuo näin äkkiseltään kuulostaa mobiiliverkon ruuhkautuneisuudelta, jos yöllä saa parempia nopeuksia ja päivällä huonompia. Päivällä nimittäin kun käyttäjämäärä on suurempi, niin nopeudet helposti laskevatkin.

      Mutta kyllä nuo ovat sen verran huonoja nopeuksia, että asiaa on syytä selvittää. Voit laittaa meille palstalla yksityisviestiä asiasta täältä: http://elisa.fi/palstatiimi ja sen tekemiseen sinun täytyy vain rekisteröityä pikaisesti.

      Meille voi myös soittaa vikapalveluun numeroon 010 190 240 ympäri vuorokauden, kun kyse on häiriötilanteesta. Silloin tulisi olla laitteen ja liittymän äärellä, jotta asiaa pystyy parhaiten selvittämään. Mutta tosiaan autamme mielellämme, jos tulet vaikka palstallekin tarkemmin kertomaan asiasta! :)

      Emilia / Palstatiimi
      http://elisa.fi/palsta

    • Koettua-Käyttöä

      Hei !!
      Siellä linjoilla lapset/lapsen mieliset tukkivat nettilinjat nettipelaamisella ja esim.lataamalla Tube-videoita !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      85
      4520
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      26
      3314
    3. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      20
      3005
    4. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      41
      2936
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      117
      2757
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      49
      2737
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2569
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2305
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2115
    10. Vornanen ja oulainen

      Voi voi Ville mihin sekaannuit🥶
      Oulainen
      7
      1811
    Aihe