Minulla tinnitus alkoi herättyäni yöllä siihen, että itikka pörräsi korvani päällä. sain itikan tapettua, mutta itikan pörräämisen kaltainen ääni jäi korvaan ja nyt noin vuorokauden jälkeen se on lähes samallainen. Onko joillain muilla samankaltaisia oireita tai apua siihen? Onko tämän aiheuttama tinnitus ohimenevää. Kyse on siis yhdestä korvasta. Minulle tehtiin vahanpoisto korvaan, joten voiko vaikun aiheuttaman tinnituksen oireet kadota vähän myöhemmin? Minulla on vaikun kanssa ollut ongelmia muulloinkin. Entä korvan alipaine? Voisiko se aiheuttaa tällaista? Minulla on korvan alipainetta ja tärykalvo ei liikkunut kunnolla lääkärin sanoin. Ääni katoaa silloin tällöin ja on epätasaista, sekä se on voimakkaampaa ja hiljaisempaa. Onko näillä tiedoilla tämä ohimenevää vai jotain vakavampaa? Minua hermostuttaa tämä suuresti. Olkaa kilttejä ja kertokaa.
Ohimenevä tinnitus?
huolestunutnuori1
0
233
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1862733- 1642539
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182247Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051440Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2261183Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931148Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701083