Puhelu Kelaan

asiakasx

Puhelu Kelan palvelunumeroon maksaa:

kiinteästä verkosta soitettaessa paikallisverkkomaksu (pvm)
matkapuhelimesta soitettaessa matkapuhelinmaksu (mpm)
ulkomailta soitettaessa ko. ulkomaanpuhelumaksu.
Maksut määräytyvät soittajan operaattorin hinnaston mukaan. Kela maksaa 020-numerosta aiheutuvan ylimääräisen kustannuksen. Jos käytät puhepakettia, sinun kannattaa tarkistaa operaattoriltasi, sisältyvätkö 020-alkuiset puhelut siihen.

kokemuksia maksaako soitto jos dna:n puhepaketti ?

7

2353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • soitonesto-10e

      Olet. DNA tällää liittymääsi soitoneston, minkä vuoksi ei onnistu puhelut ei onnistu. Soiton eston voit poistaa, mutta se maksaa kympin. Näin DNA rahastaa.

      P2 - Asiointipalvelut

      • Ei estoja laiteta pyytämättä eikä P2 estä soittoa Kelaan. P1 estää. P2 estää asiointipalvelut, joissa palvelun hinta maksetaan puhelussa. Nämä ovat yleensä 0600-alkuisia. Yleensä pakettiliittymillä nuo maksamat 9 c/min.


    • Heinänseipäät

      Kirvesvartta vaan tuolle edelliselle.

      Voit varata Kelalta soittoajan, jolloin he soittavat sinulle tiettynä aikana.

      • ennenolikaikkiparemmin

        Sinnekkin on välillä 3 vkon jono, vastaajat täynnä. erittäin vaikea saada joku kiinni.

        ENNEN OLI KAIKKI PAREMMIN


    • jassejosse

      Palvelupuhelut ei kuulu pakettehin millään operaattorilla vaan maksaa aina erikseen ja useimmilla ne maksaa 9 snt/min. Tarkka hinta löytyy operaattorin hinnastosta.

      • matkapuhelin

        outoa rahastusta ei kela mikään viihdelinja


    • Tubi

      Riippuu soittaako avokelaan vai umpikelaan..Siiman paksuus ei vaikuta..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      232
      4691
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      133
      3847
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      363
      3533
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2178
    5. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      47
      1871
    6. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      77
      1814
    7. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      201
      1674
    8. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      93
      1649
    9. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      36
      1392
    10. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      101
      1269
    Aihe