Puhelu Kelan palvelunumeroon maksaa:
kiinteästä verkosta soitettaessa paikallisverkkomaksu (pvm)
matkapuhelimesta soitettaessa matkapuhelinmaksu (mpm)
ulkomailta soitettaessa ko. ulkomaanpuhelumaksu.
Maksut määräytyvät soittajan operaattorin hinnaston mukaan. Kela maksaa 020-numerosta aiheutuvan ylimääräisen kustannuksen. Jos käytät puhepakettia, sinun kannattaa tarkistaa operaattoriltasi, sisältyvätkö 020-alkuiset puhelut siihen.
kokemuksia maksaako soitto jos dna:n puhepaketti ?
Puhelu Kelaan
7
2379
Vastaukset
- soitonesto-10e
Olet. DNA tällää liittymääsi soitoneston, minkä vuoksi ei onnistu puhelut ei onnistu. Soiton eston voit poistaa, mutta se maksaa kympin. Näin DNA rahastaa.
P2 - AsiointipalvelutEi estoja laiteta pyytämättä eikä P2 estä soittoa Kelaan. P1 estää. P2 estää asiointipalvelut, joissa palvelun hinta maksetaan puhelussa. Nämä ovat yleensä 0600-alkuisia. Yleensä pakettiliittymillä nuo maksamat 9 c/min.
- Heinänseipäät
Kirvesvartta vaan tuolle edelliselle.
Voit varata Kelalta soittoajan, jolloin he soittavat sinulle tiettynä aikana.- ennenolikaikkiparemmin
Sinnekkin on välillä 3 vkon jono, vastaajat täynnä. erittäin vaikea saada joku kiinni.
ENNEN OLI KAIKKI PAREMMIN
- jassejosse
Palvelupuhelut ei kuulu pakettehin millään operaattorilla vaan maksaa aina erikseen ja useimmilla ne maksaa 9 snt/min. Tarkka hinta löytyy operaattorin hinnastosta.
- matkapuhelin
outoa rahastusta ei kela mikään viihdelinja
- Tubi
Riippuu soittaako avokelaan vai umpikelaan..Siiman paksuus ei vaikuta..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä752326Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa512241SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622045Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171821Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön871279Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.781164HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363031060Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!
Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T3271003Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah100953- 76946