Ovat Karin esimerkillisen esimerkin myötä siirtyneet sotkemaan Apua aloittelijalle palstaa.
Karin esimerkki on siis näin mennyt perille.
Hyvä Trolli Kari ja hyvä Ubuntu/Mint trollit! Way to go!
Karia ihannoivat Ubuntu/Mint käyttäjät
11
155
Vastaukset 11
Kyllä me näkisimme niin, ettei kukaan Windows-käyttäjä ollut alun alkaen trolli, vaan ilmiö tuli heti linuksien asennuksien jälkeen.
Heistä sitten tuli (toki vain muutamasta) näitä linukshihhuleita, jotka kiertelevät eri palstoja eri foorumeilla "mainostamassa" niitä kamalia kurttauksiaan ja kun ne eivät menneet kaupaksi, piti siihen löytää syy ja sellainen löytyi Microsoftista ja sen erinomaiseta tuotteesta Windowsista!
Tästähän alkoi koko trolli-sanan leviäminen.- Hyi-häpeä-trolli
Mistähän olet saanut luvan ottaa kantaa asioihin jotka vaativat aivoja. En ole antanut sinulle lupaa keskustella näillä pastoilla, sinä toistat iseäsi liikaa.
- markiisi-de-lumisade
Tutkimusten mukaan pahimmillaan trollaus on järjestelmällistä kiusantekoa. Trollaajan persoona on keskimäärin enemmän sadistinen luonne ja persoonallisuushäiriöinen.
Hihihhiiihihih - valelääkärit_hiiteen
Ristintumputtaja-Karista on moneksi. Leikkii toki myös tohtoria, hihhuli kun kerta on. Nimimerkkikirjonsa on sangen laaja, tosin jutut ovat poikkeuksetta aina täyttä soopaa kuten trollille sopiikin. Ristintumputtajan mielenterveyttä on myös syytä vahvasti epäillä.
- Linuks_Sairastuttaa
markiisi-de-lumisade kirjoitti:
Tutkimusten mukaan pahimmillaan trollaus on järjestelmällistä kiusantekoa. Trollaajan persoona on keskimäärin enemmän sadistinen luonne ja persoonallisuushäiriöinen.
HihihhiiihihihJa mistähän syystä juuri linukshihhulit ovat sortuneet tähän?
Eihän heitä ole tietokoneen käyttäjistä kuin muutama promille - mutta sitäkin aktiivisempia ovat.......† - s-anni-heluna
Linuks_Sairastuttaa kirjoitti:
Ja mistähän syystä juuri linukshihhulit ovat sortuneet tähän?
Eihän heitä ole tietokoneen käyttäjistä kuin muutama promille - mutta sitäkin aktiivisempia ovat.......†Sinua ...† ei ole edes promillea mutta luulet olevasi 200%.
- Linuks_hermojen_menetys
Sudo apteekkailu vie hermot keneltä tahansa......†.......yleensä pysyvästi...†
Hiskiä on tainnut hiukan suututtaa Microsoftin tiedonkeruupyrkimykset. Käyttöjärjestelmä on vaihtunut, mutta Hiski on Hiski vaikka voissa paistaisi.
- WajakitWankilaan
Jos tyhmyys olisi rikos istuisivat palstan kaikki witutinwajakit elinkautista.
- Linuks_yrjö_lentää
http://aijaa.com/OzdDcz
Tuossa sinullekin todiste linukshihhulien "Älykkyydestä" .......† Niin - ikävä kyllä - noihin viesteihin olemme joutuneet tottumaan tällä palstalla.
Kertoo hyvin paljon viestittäjänsä "käyttöjärjestelmästä" - eli kurttauksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591190
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571118Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1151047Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7960- 96940
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5775Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27731Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192686- 71659
- 73627